Як виготовити барельєф.

Барельєф - це зображення, яке виступає на довколишньому тлі в половину свого об'єму. Їм часто прикрашають постаменти пам'ятників, монети, медалі, меморіальні дошки. Виготовити барельєф можна і домашніх умовах.
Вам знадобиться
 • - малюнок;
 • - пенофол;
 • - ніж;
 • - скотч;
 • - гіпсоволокнисті лист;
 • - вода;
 • - шпаклівка;
 • - шпатель;
 • - акрилова грунтовка;
 • - гіпсовий порошок;
 • - форми;
 • - пензлик;
 • - фарби;
 • - безбарвний лак.
Інструкція
1
Початківці можуть навчитися ліпити і відливати форми з допомогою попередньо підготовлених трафаретів. Підберіть потрібний вам малюнок для майбутнього барельєфа.
2
Накладіть його на пенофол, який необхідно закріпити скотчем на поверхні столу, щоб він не зміщувався. Різаком виріжте контур малюнка.
3
Як основу візьміть потрібного розміру гіпсоволокнисті лист (ГВЛ). Просочіть його поверхню ґрунтовкою. Отриманий трафарет з пенофола накладіть на шматок ГВЛ.
4
Розведіть водою шпаклівку і шпателем затріть всі порожнечі трафарету. Знімайте трафарет тоді, коли розчин повністю просохне. Інакше краю барельєфа будуть нерівними.
5
Для виготовлення барельєфа безпосередньо на стіні, позначте скотчем кордону для майбутньої картини. Накладіть підготовлений трафарет на поверхню. Закріпіть його, щоб уникнути зсуву. Порожнечі заповніть розлученою шпаклівкою.
6
Після висихання шпаклівки зніміть трафарет. Обробіть отриманий барельєф шкуркою. Поверхня покрийте акриловою ґрунтовкою.
7
За допомогою губки окрасьте все простір ліпного зображення. Щоб підкреслити рельєф барельєфа додайте тіні. Настінний барельєф оформите в інтер'єрний багет.
8
Виготовити барельєф можна з гіпсу. У магазині ви знайдете вже готові набори з порошком для виготовлення маси і форми для відливання. Ознайомтеся з інструкцією. Далі розведіть порошок теплою водою. Розмішайте дерев'яною паличкою. Маса повинна бути без грудочок, бульбашок.
9
Пензликом промажьте отриманою масою дно форми. Перелийте в неї гіпсовий розчин і дайте застигнути масі. Гіпс через 3 години прийме необхідну форму. Для подальшої роботи з барельєфом краще виждати 24 години.
10
Через добу вийміть барельєф з форми. Розфарбуйте гуашшю або акварельними фарбами. Після висихання фарби, покрийте виріб безбарвним лаком.
Барельєф - це один з видів скульптури, рельєфне зображення на площині, часто використовуване для декору приміщень та створення ексклюзивних інтер'єрів. Деякі з них можна вважати справжніми витворами мистецтва.
У стародавні часи людина використовувала різні знаки і символи для спілкування із собі подібними. Ці знаки він вирізав на деревах, скелях або навіть табличках. Саме за допомогою барельєфа стародавні єгиптяни могли передати майбутнім поколінням опис свого життя на спеціальних табличках. Час йшов, і барельєф перестав бути виключно засобом спілкування між людьми. Йому була відведена більш важлива роль. Він перетворився на засіб самовираження митців. Майстри створювали справжні шедеври, які прикрашали будинки знатних аристократів. Краса старовинних барельєфів досі захоплює сучасних людей. Біднякам барельєфи були недоступні. Вартість не дозволяла. А ось багаті люди любили їх і намагалися замовити у визнаних майстрів барельєф подорожче, щоб підкреслити свій статус. Сьогодні всі ці шедеври коштують мільйони долларов.Зажіточние люди досі люблять барельєфи. Їх можна побачити на фасаді величезного будинку або всередині нього. Сьогодні барельєфи перестали бути привілеєм виключно людей, що належать до знатного роду. Досить просто мати достатню суму і хороший вкус.Скульптура, вирізана в стіні, називається барельєфом, якщо вона виступає менше, ніж на половину обсягу. Якщо вона виступає більше, ніж на половину свого об'єму, така скульптура називається горельєфом. Обидва види скульптур надзвичайно красиві і підкреслять красу будь-якого інтер'єру, хоча горельєфи використовуються не так часто.

Барельєфи в різних приміщеннях

Неглубокая ніша, зроблена в стіні, стане відмінним місцем для розміщення барельєфа. Більшість з них можна побачити саме в подібних нішах. Це виглядає дуже ефектно і красиво, особливо якщо є штучне освітлення. Барельєфи нерідко використовуються в спальні для додання інтер'єру романтичності і якоїсь таємниці. Для дитячої можна вибрати скульптури, що зображують сцени з улюблених казок дитини. На кухні доречні будуть барельєфи, що зображують фрукти або овочі.

Як виготовляють барельєфи

Існують різні способи виготовлення барельєфа. Зазвичай його роблять за допомогою ліпнини або лиття (у разі гіпсових барельєфів). Деякі майстри вирізають скульптури вручну. Подібні роботи коштують значно дорожче, зате ви отримаєте унікальну скульптуру, яка ідеально впишеться у ваш інтер'єр. Виготовлення барельєфа зазвичай завершується покриттям фарбою або воском.