Як налаштувати авто підсилювач. Налаштування підсилювача в автомобілі.

Встановлену і підключену акустичну систему необхідно правильно налаштувати. Суть настройки полягає в установці на підсилювачі частот зрізу для акустики і сабвуфера, в установці чутливості входу і виходу, а також в налаштуванні звукового процесора (при його наявності).
Інструкція
1
Перед налаштуванням авто підсилювача всі налаштування головного пристрою виставте на нулі. Якщо конструкція підсилювача передбачає загальне посилення компонентів, встановіть на підсилювачі фільтр каналу сабвуфера в положення низьких частот. Величину частоти зрізу кросовера виставте в діапазоні 50-70 Гц. Фільтр фронтального каналу на підсилювачі встановіть в положення високих частот. Частоту зрізу кросовера виставте в діапазоні 70-90 Гц.
2
Якщо конструкція підсилювача передбачає поканальное посилення фронтальних динаміків, проведіть окрему настройку високочастотних динаміків. Для цього фільтр високих частот встановіть у відповідне положення (для високих частот) і встановіть частоту зрізу кросовера в районі 2500 Гц.
3
Налаштуйте чутливість підсилювача. Для цього скиньте на нуль чутливість підсилювача, на головний пристрій приведіть в режим максимальної гучності відтворення. Після цього почніть збільшувати чутливість підсилювача. У момент появи спотворень звуку припините обертання регулятора і трохи зменшіть чутливість.
4
Перевірте якість звуку. Якщо при включенні аудіосистеми в сабвуфере чути клацання, а в динаміках тріск - значить, є перешкоди для сигналу. Перевірте прокладку всіх проводів музичної системи і при необхідності прокладете їх в інших місцях.
5
Баси не повинні бути прив'язані до сабвуфера. Іншими словами не повинно виникати відчуття, що вони виходять із задньої частини салону. Щоб прибрати цей ефект, підключіть сабвуфер в протифазі до підсилювача. Для цього поверніть регулятор фази на сабвуфере на 180 градусів. Якщо такого регулятора немає, поміняйте місцями позитивний і негативний дріт підключення сабвуфера.
6
Налаштуйте звуковий процесор, якщо такий вбудований в головний пристрій або виконаний окремо. Для цього відрегулюйте тимчасові затримки по кожному з каналів підсилювача. Встановіть тимчасову затримку лівому каналу для того, щоб звук з лівих динаміків досягав водія одночасно зі звуком з правих динаміків. При правильному налаштуванні повинно створюватися відчуття, що звук виходить з центральної частини салону.
7
Крім того звуковим процесором можна усунути прив'язку басів до задньої частини салону (см.п.5). Для цього, на відміну від рекомендацій в п.6, задайте однакові затримки лівому і правому каналах фронтальної акустики. Локалізація басів в районі сабвуфера усунутися.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=PCAB-BKCDnU
Простий факт покупки навіть самого просунутого сабвуфера ще не гарантує вам хорошого звучання. Щоб повністю розкрити потенціал цього пристрою, його необхідно правильно встановити і налаштувати.

Установка

Вибору місця, в якому буде встановлений сабвуфер, сильно впливає на якість його звучання. У більшості випадків люди встановлюють цей пристрій в кутку кімнати, так досягається максимальне відтворення басів. Однак кутове розташування сабвуфера може спотворити звучання, крім того, можуть бути порушені гладкі переходи між динаміками. Сабвуфер і динаміки повинні працювати як єдине ціле, в ідеалі ви не повинні чути окрему роботу вашого сабвуфера. Якщо ви використовуєте маленькі динаміки, розташовуйте сабвуфер на відстані близько одного метра від них. Якщо розташувати його далі ілюзія звучання басів з динаміків пропаде. Для великих динаміків необхідно експериментувати з розташуванням сабвуфера. Відтворюєте звуки з великою кількістю басів і переміщайте сабвуфер по кімнаті, поки не досягнете відповідного для вас якості звуку. Ваша мета - домогтися оптимального балансу глибоких басів сабвуфера і середніх басів динаміків.

З'єднання

Задня панель сабвуферів в більшості випадків володіє одними і тими ж роз'ємами. Для новачків їх кількість і різноманітність може бути страшним, однак установка з'єднань здійснюється досить просто. У більшості випадків однокабельной з'єднання вважається найпростішим, для цього використовується роз'єм сабвуфера Sub In або LFE або Bypass. Вибираючи кабель для з'єднання, враховуйте відстань між AV-ресивером і сабвуфером, заздалегідь визначте шлях для його прокладки і беріть з невеликим запасом.

Налаштування

Деякі ресивери забезпечуються спеціальними програмами для автоматичної настройки за допомогою калібрувального мікрофона. Використовуйте її, якщо вона є. Якщо якість звуку вас не влаштовує, необхідне ручне регулювання. У такому випадку читайте керівництво користувача, там повинні бути представлені конкретні рекомендації по налаштуванню. На задній панелі сабвуфера ви також можете знайти перемикач phase. Увімкніть музику з великою кількістю басів і послухайте її протягом хвилини. Повільно перемикайте phase, встановлюючи значення від 0 до 180, поки не досягнете найбільш прийнятного звучання басів. Якщо ви не чуєте різниці між різними значеннями, встановіть phase в положення 0.

Гучність сабвуфера

Налаштування гучності сабвуфера залежить від індивідуальних переваг. Наприклад, одні люблять постійно чути хороші баси, інші ж вважають за краще відчувати їх лише як спецефект в певних моментах, наприклад, при перегляді фільмів. Найбільш підходящу для вас гучність ви можете встановити на слух, крім того, можна скористатися програмами автоматичної настройки.