Як різати лінолеум. виріз кутів лінолеуму.

Різноманітна гама малюнків лінолеуму дозволяють підібрати його до будь-якого інтер'єру. Лінолеум - практичний і простий матеріал, який вимагає для роботи високої кваліфікації. Правильна нарізка лінолеуму перед укладанням - одна з важливих умов естетичного вигляду підлогового покриття.
Вам знадобиться
  • - зубчастий шпатель;
  • - наточені ножі;
  • - довга лінійка (2-3 м);
  • - кутник (1 м);
  • - коротка лінійка.
Інструкція
1
Підготуйте лінолеум до нарізки. Для стабілізації розмірів потримайте рулони не менше 2 тижнів в теплі. Розпакуйте, розкачайте і наріжте лінолеум полотнами необхідної довжини з урахуванням припуску на прирізування і усадку. Чим довша полотно, тим більше робіть припуск. При довжині полотна більше 10 м залиште запас 50-60 мм, при довжині до 10 м - 30-40 мм. Для маленького приміщення довжиною до 6 м залиште запас лінолеуму не більше 20 мм. Складіть нарізані аркуші стопкою на строк до 4-5 днів для повного розпрямлення.
2
Розкладіть підготовлений лінолеум на підлозі і розмітьте на ньому контури стін. Щільно притисніть лінолеум до підлоги лінійкою. Зробіть гострим ножем прокол і невеликий розріз. Продовжуючи притискати полотно з двох сторін від розрізу, проводите різання по лінійці по всьому периметру. Коли ви дійшли до кута зробіть, V-подібний виріз в лінолеумі. Якщо в приміщенні складний контур статі (труби, колони, еркер і т.д.), заздалегідь приготуйте викрійки виступаючих частин. Спочатку зробіть розмітку на тонкому папері або газеті, а потім перенесіть її на картон. Проводите прирізування лінолеуму на складних ділянках маленькими смужками і точно по викрійці.
3
Наріжте лінолеум з кольоровим малюнком. Попередньо розкладіть матеріал малюнком вгору. Уклавши полотно лінолеуму паралельно стіні, притисніть його довгою лінійкою і відрізайте. Там, де закінчується одне полотно, потрібно покласти наступне. Ретельно підберіть малюнок сусідніх шматків, а в місці з'єднання покладіть їх внахлест. Позначте майбутній шов. Щоб лінолеум не зсувався при нарізці, покладіть на нього важкий предмет. Повільно прорежьте два шари по лінійці і зберіть обрізки. У приміщеннях з великою площею доводиться робити прирізування декількох полотен і підбирати малюнки по каймі лінолеуму . В цьому випадку обріжте стикуються облямівки за допомогою лінійки та ножа, не забуваючи про точний суміщенні малюнка.
Зверніть увагу
Не робіть довгих розрізів при підгонці полотнищ лінолеуму до підлоги.
Корисна порада
Щоб оберегти лінолеум від продавлювання, покладіть під нього листи тонкої фанери. Одноколірний лінолеум при нарізці покладіть так, щоб шви були у напрямку світла.