Що робити, якщо дитина погано їсть.

Багатьом батькам доводиться стикатися з дитячим небажанням їсти нормальну корисну їжу. Насправді, у кожної дитини свої причини відмовлятися від їжі. Почасти, вина лежить і на батьках, які вирішують проблему, насильно примушуючи дитини.
Як правило, буває проблематично нагодувати сніданком малюка, який спить допізна. Адже такий дитина не тільки досить пізно встає, але ще й не бажає їсти вранці. Але не варто приймати це за дитячий каприз. Виявляється, травна система "пізньої пташки" прокидається досить довго, печінка виробляє занадто мало жовчі вранці, ферменти підшлункової залози також не готові до нормального функціонування і т. Д. В результаті, малюкові достатньо одного погляду на дбайливо приготовлену вами вівсянку або омлет, щоб відчути огиду до їжі. В такому випадку, слід перенести сніданок на більш пізній час (сместите на 1-1,5 години). При цьому доцільно зробити його не настільки ситним, замініть кашу на йогурт або булочку. Щоб прокинувся апетит, дайте дитині пару ковточків соку або мінеральної води. Зрозуміло, час обіду і вечері теж потрібно буде переглянути. Якщо дитина погано їсть, не дозволяйте йому перебивати апетит чим-небудь несуттєвим між годуваннями. Складіть графік прийняття їжі і намагайтеся постійно дотримуватися його. Фізіологи довели, що організм запам'ятовує ритм годування і заздалегідь готується до процесу засвоєння їжі. Тому відучуйте дитину від цукерочок, печива і сушок між прийомами їжі. Враховуйте смакові пристрасті малюка. Згадайте своє дитинство і постійне невдоволення тим, що все корисне обов'язково виявляється огидним на смак. Жоден дитина , за рідкісним винятком, не стане з задоволенням поглинати кольорову капусту, яєчні білки або варену печінку. А ви запропонуйте йому паштет з печінки або рибну котлету. Погодьтеся, різниця є. Адже на прискіпливий дитячий погляд, важлива саме апетитна форма, яка цілком може забезпечити успіх і самому змісту. Втім, час від часу, розумніше поступатися примхи дитини. Вчепився він в кірку хліба, ну й добре. Хай тільки закусить її яблуком або бананом. А на вечерю він обов'язково поїсть що-небудь істотне, не сумнівайтеся. Підходьте творчо навіть до банального годівлі. Хто ж не втомиться кожен день дивитися на одну і ту ж манну кашу. А ви спробуйте намалювати на ній варенням усміхнену пику, сонечко, сердечко, все, на що вистачить вашої уяви і "манного полотна". Замість самого звичайного вареного яйця, подайте два грибочка на товстих ніжках з його половинок, капелюшки прекрасно імітуються розрізаними навпіл помідорами, які, до речі, можна прикрасити цяточками з сметани.Ні в якому разі не примушуйте малюка до прийняття їжі, що не вмовляйте і не кричіть на нього. В іншому випадку ви ризикуєте викликати в ньому негативне ставлення до їжі в прінціпе.Аппетіт може значно знижуватися в літній час. У спеку, як правило, більше хочеться пити, ніж їсти. Не варто змушувати малюка наїдатися в спеку, інакше можна ненароком викликати розлади травлення.
Поганий апетит дитини - це вічний привід для тривоги батьків. Деякі мами і тата влаштовують цілі вистави, щоб хоч якось нагодувати малюка. А може бути все не так страшно? Адже проблеми з апетитом зустрічаються у багатьох дітей.
Байдуже ставлення дитини до їжі може бути його особистою особливістю, але іноді служить сигналом будь-якого неблагополуччя в організмі. На апетит впливають різні чинники, особливо робота шлунково-кишкового тракту і центральної нервової системи. Нервова система, співпрацюючи з шлунково-кишковим трактом, впливає на вироблення речовин, необхідних для травлення. Невипадково з'їдена з полюванням їжа, перетравлюється краще. Рішення проблеми апетиту шукайте спільно з педіатром. Перед візитом до фахівця кілька днів записуйте, що, коли і скільки з'їдає дитина . Лікар оцінить раціон малюка і дасть рекомендації, як його виправити, якщо це виявиться необхідним. Мами і тата іноді абсолютно необгрунтовано переживають з приводу поганого апетиту своєї дитини. Якщо він веселий і бадьорий, здоровий і добре розвивається, не варто драматизувати ситуацію. Багато в чому апетит дитини формують батьки, так що спробуйте самостійно допомогти малюкові. Дотримуйтеся режиму харчування, при цьому враховуйте переваги дитини не тільки в плані улюблених страв і продуктів: не нав'язуйте малюкові щільний обід, якщо він любить їсти часто і потроху. Деяким дітям достатньо звичного режиму «сніданок - обід - вечеря», іншим потрібно харчуватися маленькими порціями 5-6 разів на день.Учітивайте особливості нервової системи малюка. Перш ніж кликати до обіду возбудимого дитини, надайте йому час для того, щоб успокоіться.Чтоби відстрахати дитини від тарілки, намагайтеся не давати йому дуже великі порції. Краще потім запропонуйте добавки, якщо він не наїсться. Ніколи не наполягайте, щоб малюк обов'язково доїв до кінця всю порцію, якщо він возражает.Постарайтесь чим-небудь зацікавити дитину за столом: прикрасою блюд, яскравою посудом, новими смаками. Спробуйте разом приготувати і забавно прикрасити якусь страву. Коли їжа перетворюється на гру, дитина точно захоче її продолжіть.Не використовуйте як заохочення ласощі («отримаєш цукерки, якщо з'їси суп»), щоб основне блюдо не набувала для дитини меншу значимість. Якщо дитина із завзятістю відмовляється від якого-небудь блюда або продукту, не змушуйте його. Порадившись із лікарем, просто підберіть йому заміну.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=jZO8OiLAp2g