Чим корисні страви з гарбуза.

Гарбуз має достатньо слабовираженним смаком. Тому готувати з неї можна найрізноманітніші страви : супи, гарніри, салати, десерти. Цей овоч відмінно поєднується практично з усіма продуктами харчування. Завдяки безлічі чудових властивостей гарбуза, страви з неї корисні як хворим, так і здоровим людям.
Інструкція
1
При приготуванні гарячих страв з гарбуза намагайтеся не піддавати її надто тривалій тепловій обробці, інакше більшість корисних речовин, що містяться в цьому овочі, попросту зруйнуються.
2
Завдяки тому, що гарбуз здатна надавати хороший сечогінний дію на організм людини, лікарі рекомендують включити в свій раціон страви з цього овоча людям, що страждають різними захворюваннями нирок. Особливо корисні страви з гарбуза тим, чиї хвороби супроводжуються набряками. Цей овоч відмінно виводить з організму всі зайві речовини, не дратуючи при цьому ніжну ниркову тканину.
3
Гарбуз містить в собі величезну кількість пектину - речовини, що сприяє виведенню з організму шкідливого холестерину і різних токсинів. Тому страви з гарбуза дуже корисні людям, страждаючим атеросклерозом. Крім цього, присутність їх в раціоні людини нормалізує обмін речовин.
4
Завдяки тому що гарбуз містить в собі достатньо маленька кількість клітковини, попадання м'якоті її на слизову оболонку шлунку і кишечника не викликає роздратування цих органів. Тому страви з гарбуза дуже корисні для людей, які страждають захворюваннями шлунково-кишкового тракту з підвищеною кислотністю. Часте вживання в їжу страв з цього овоча сприяє поступовому загоєнню виразок шлунка та дванадцятипалої кишки.
5
Гарбуз дуже багата каротином. Цієї речовини в ній міститься в кілька разів більше, ніж у моркві та яловичої печінки. Тому страви з гарбуза обов'язково повинні бути в складі раціону харчування людей, що мають проблеми із зором.
6
Страви з гарбуза корисні і для людей, що страждають залізодефіцитною анемією, завдяки великій кількості в них міді, кобальту, цинку і заліза.
7
Крім того, страви з гарбуза рекомендується вживати людям, що страждають серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом, ожирінням, недокрів'ям, а також різними хронічними запальними захворюваннями.