Як малювати розетку.

У процесі навчання студентів художніх училищ широко використовується малювання об'єктів з натури. Одні з найбільш зручних моделей для цього - гіпсові розетки, капітелі та інші архітектурні деталі, тому що вони мають чіткої структурою і рельєфністю форм. Створення якісного зображення гіпсової розетки неможливо без дотримання певної послідовності дій.
Вам знадобиться
  • - олівці різної щільності;
  • - щільний папір хорошої якості.
Інструкція
1
Почніть малювання гіпсової розетки з окреслення прямокутної плити, для цього відзначте загальну форму, нижні, верхні і бічні кордону. Також визначте розміри плити з урахуванням перспективи і нахилу об'єкта в просторі. Врахуйте, що від правильності визначення плити в чому залежатимуть ракурс і пропорції розетки.
2
Намітьте лінії симетрії, вони будуть базовою основою малюнка. Потім, залежно від форми розетки, побудуйте основні лінії орнаменту, наприклад, окресліть коло, що обмежує листя. Укладіть в нього правильний багатокутник (кількість кутів залежить від кількості пелюсток). Відзначте точками всі основні вузли елементів. Якщо розетка знаходиться під кутом, розташовуйте всі фігури пропорційно з урахуванням перспективи.
3
Легкими напівпрозорими лініями прорисуйте основні лінії конструкції, великі пелюстки і листя. Ретельно креслите навіть невидимі лінії, тому що найменша помилка призведе до порушення ходу побудови рельєфу орнаменту і спотворення готової розетки. Створіть загальний силует, при цьому зверніть увагу, щоб всі частини були пропорційні по відношенню один до одного.
4
Щоб намітка стала більш детальної і зрозумілою, кількома штрихами умовно відзначте основні плями тіней.
5
Поступово «обрубують» все зайве і додавайте дрібні деталі. Отримайте максимальну об'ємність і конкретність усіх форм, але не забруднюйте рисунок дуже великою кількістю «пошукових» слідів олівця.
6
Приступайте до створення тонового вирішення малюнка. Ні в якому разі не заштриховуєш все підряд, інакше ви зруйнуєте враження об'ємності розетки. «Ліпіть» форму за допомогою штрихів, що прокладаються за напрямом поверхні. Зверніть увагу на відповідність ступеня освітленості на малюнку і справжньої розетці. Чи не затримуйтеся довго на одній частині, намагайтеся працювати одночасно над всією композицією, щоб загальна щільність штрихування була приблизно однакова на всьому зображенні.
7
Остаточно опрацюйте всі деталі. Відійдіть від малюнка на деяку відстань і постарайтеся побачити його і натуру одним поглядом. Не допускайте строкатості, намагайтеся вірно передавати кольорові відтінки в чорно-білому малюнку, для цього встановіть зв'язок між тонами, звіряйте їх по світлин і насиченості.
Корисна порада
Щоб вірно передавати співвідношення світлотіней, постійно тренуйте зір, привчайте себе бачити не вузьку ділянку, а широкий, постійно порівнюйте різні тони.