Як зробити дерев'яні віконні рами. віконні рами в лазні зробити самому.

Віконні рами є досить складною конструкцією, тому самостійно виготовити віконну раму, характеристики якої будуть повністю відповідати параметрам заводських аналогів, досить проблематично. Цей процес потребуватиме не тільки професійних знань і навичок, а й спеціального обладнання. Однак, виготовити віконну раму для таких приміщень як веранда, лазня або балкон цілком можливо своїми руками.
Вам знадобиться
 • - дошки;
 • - брус;
 • - електричний рубанок;
 • - ручний фрезер;
 • - молоток;
 • - стамеска;
 • - столярний клей;
 • - електрична дриль;
 • - петлі;
 • - віконні куточки .
Інструкція
1
Проведіть необхідні заміри віконного отвору.
2
Зробіть коробку для вашого вікна. Для цього необхідно взяти стругану дошку і вибрати на ній паз таким чином, щоб профіль дошки отримав Г-подібну форму. Зробити паз можна за допомогою електричного рубанка.
3
Розпиляєте дошку на чотири частини відповідно до розмірів віконного отвору.
4
З'єднайте деталі коробки між собою. Найбільш надійним вважається з'єднання «шип-паз». Випиляєте на дошках, які будуть розташовуватися горизонтально у віконному отворі, шипи, а на вертикальних - пази. Для того щоб з'єднання було максимально точним, для даного виду робіт рекомендується використовувати ручний фрезер.
5
Ретельно промажте місця з'єднання столярним клеєм і вставте деталі коробки один в одного. Дочекайтеся висихання клею.
6
Просвердлите в торці з'єднання деталей отвір і вставте в нього промазаний клеєм дерев'яний штифт. Це забезпечить жорстке з'єднання деталей і збереження кута в 90 градусів.
7
Встановіть зібрану коробку у віконний отвір.
8
Виготовте профіль дерев'яної рами за допомогою ручної фрези або електричного рубанка. Вид профілю залежить від бажаної кількості стекол у вашій віконній рамі. Верхній паз профілю служить для вставки стекол. Нижній - є відповідною частиною коробки.
9
Заміряйте розміри віконної рами . Слід врахувати, що для її безперешкодного закриття та відкриття між рамою і коробкою необхідно залишити зазор в 1-2 мм. Розпиляєте профіль на відрізки потрібної довжини. Зробіть шипи і пази за аналогією з тими, що були виконані для віконної коробки. З'єднайте деталі рами , промазав їх клеєм. Встановіть в місця з'єднання дерев'яні штифти. Для зміцнення конструкції використовуйте металеві віконні куточки.
10
Вставте заздалегідь підготовлене скло. Встановіть петлі на раму і коробку.
11
Пофарбуйте дерев'яні деталі вологостійкою фарбою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=7OKYWb0J0s4
Сучасні технології значно спрощують наше життя, адже сьогодні досить можна виготовити віконну раму своїми руками. Якщо ви не будете виробляти віконні рами в промислових обсягах, то для цієї справи цілком достатньо мати ручний фрезер або електрорубанок. Розглянемо виготовлення двостулкового вікна.
Вам знадобиться
 • Дошки перетином 50х150 мм, брус з перетином 50х50 мм, скло певного розміру, електрорубанок.
Інструкція
1
Візьміть добре просушену строганую дошку, вона дозволить уникнути жолоблення вікна або усадкі.Ізготовьте коробку для дерев'яного вікна. Для її виготовлення можна використовувати дошки перетином 50х150 мм. На дошці зробіть паз так, щоб в профіль дошка мала Г-подібну форму. Вийшла гребінь сприятиме герметичності вікна. Використовуйте для цієї роботи електрорубанок.
2
Потім, у відповідність з розміром віконного отвору, розпиляєте дошку на 4 частини і з'єднайте їх між собою. Найкраще зробити таке з'єднання за допомогою прямого шипа і прямого паза. Щоб створити таке з'єднання, потрібно випиляти шип на одній дошці (яка матиме горизонтальне положення), а на іншій - паз. Дану роботу можна зробити за допомогою пилки, молотка і стамески або використовувати ручний фрез. Потім промажте столярним клеєм місця з'єднань і зберіть коробку.Прі складанні важливо забезпечити з'єднання деталей під кутом 90 градусів. Для забезпечення жорсткого з'єднання просвердлите отвір в торці і вставте в нього змащений клеєм дерев'яний штифт. По кутах до торців встановіть віконні металеві куточки, щоб зміцнити коробку.После того, як клей висохне, коробка готова.
3
Тепер потрібно виготовити віконну раму, для чого використовується брус з перетином 50х50 мм. Послідовність її виготовлення така ж, як і коробкі.Ізготовьте профіль за допомогою ручного фрезера або електрорубанка.Чтоби рама легко відкривалася і закривалася, потрібен зазор між рамою і коробкою в 1-2 мм.
4
Далі потрібно розпиляти профіль на заготовки і випиляти шипове соедіненіе.Соедіненіе частин рами проводиться так само, як і у випадку з коробкою.
5
Вставте скло, встановіть петлі на раму і коробку.Все, віконна рама, зроблена своїми руками, готова. Коли дерев'яне вікно зібрано, його обов'язково потрібно обробити і пофарбувати, щоб захистити від вологи.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=CT42Ih7Zh8A
Зверніть увагу
Дерев'яні вікна виготовлені своїми руками можуть застосовуватися на верандах, балконах, в лазні тобто там де дерев'яне вікно буде виконувати функцію огорожі від навколишнього середовища. Розглянемо виготовлення одностулкової дерев'яного вікна своїми руками. Тепер розглянемо конструкцію дерев'яного вікна. Вікно складається з коробки, яка кріпиться у віконний отвір і самої рами зі склом. Коробку можна виготовити з дощок, наприклад перетином 50х150мм.
Корисна порада
Тому, не маючи спеціального обладнання, виготовити раму з дерева, на зразок тієї, що продають у магазинах, навряд чи вийде. Але для приміщень, в яких особливих вимог до вікон не пред'являється, цілком можна зробити рами своїми руками. Розглянемо, як зробити віконну раму своїми руками, в умовах домашньої майстерні. Для початку замахнемся на виготовлення найпростішої, одностулкової, конструкції. Всім відомо, що дерев'яні рами з часом розсихаються, втрачаючи форму.