Чому відбуваються землетруси.

Землетруси - це коливання поверхні і підземні поштовхи, які можуть бути викликані найрізноманітнішими причинами. Більшість землетрусів залишаються непомітними і протікають без особливих наслідків.
Причини виникнення землетрусів діляться на дві основні групи: природні та штучні. До першої групи відносяться підземні поштовхи, що виникли без втручання людського фактора. Виділяють три основні причини виникнення землетрусів природного характера.К першого типу відносяться так звані провальні землетрусу. Основною причиною їх виникнення є активність підземних вод. Протягом довгого часу вода розмиває окремі області під поверхнею землі. Коли ділянка розмиву стає досить великим, верхні шари провалюються в утворену порожнину. Такі землетрусу носять локальний характер і найчастіше не несуть шкоди різним сооруженіям.Ко другого типу відносять вулканічні землетруси. Зазвичай вони викликані різким викидом природного газу, що скупчився в надрах вулкана. Іноді виверженню супроводжують обвальні землетрусу, причиною яких є утворилася в результаті виходу магми порожнину. Найчастіше на нашій планеті трапляються тектонічні землетрусу. Цей тип є найбільш руйнівним і іноді завдає величезної шкоди спорудам. Тектонічні підземні поштовхи викликані зрушеннями платформ земної кори. Причинами виникнення землетрусів техногенного характеру можуть послужити сильні вибухи і заповнення водосховищ. Статистика показує, що техногенні землетруси найменш небезпечні для людей. Основною характеристикою землетрусу є його магнітуда. Вона визначається за дванадцятибальною шкалою. Варто відзначити, що в тих місцях, де порівняно часто виникають підземні поштовхи, воліють не зводити висотні будівлі і порівняно нестійкі конструкції.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=sfJjc-ebUG4
землетрусу називаються підземні поштовхи, які викликаються в основному природними процесами, але можуть мати також штучні причини. Слабкі землетруси іноді не сприймаються почуттями людини, а сильні здатні заподіювати величезні руйнування.
Інструкція
1
Велика частина землетрусів відбувається під впливом природних процесів. Одна з найпоширеніших причин землетрусів - зрушення і переміщення тектонічних плит. Земна кора складається з безлічі плит, які постійно перебувають у русі і переміщаються відносно один одного. Коли дві плити зіштовхуються між собою, вони утворюють складки, зрушення, скиди та інші освіти, і нерідко це супроводжується підземними поштовхами.
2
Іноді величезні пласти землі рухається один на одного, іноді між ними утворюється обвал. Вогнища таких землетрусів - тобто області, в яких вони виникають, - знаходяться на великій глибині. Як правило, тектонічні землетрусу найруйнівніші, їх сила може досягати семи балів за шкалою Ріхтера. Шкала Ріхтера - найбільш популярний метод вимірювання сили землетрусів, який заснований на визначенні магнітуди.
3
Деякі землетрусу виникають через активність вулканів. В жерлі діючих вулканів можуть відбуватися різні процеси, що призводять до поштовхів: випирання лавової пробки з жерла, провали пустот після виливу лави, різке розрідження газів. Виверження вулканів теж приводять до сильних землетрусів. Осередок вулканічних землетрусів знаходиться неглибоко, але руйнування від них теж можуть бути серйозними, тому що такі поштовхи тривають протягом тривалого часу, іноді місяців.
4
Провальні землетрусу часто вже не такі руйнівні, вони створюються через те, що обрушуються покрівлі пустот, створених в породах землі підземними водами. До землетрусам також призводять обвали і зсуви, але вони не володіють великою силою і не поширюються на великі відстані.
5
Деякі землетрусу викликані діяльністю людини, при цьому вони можуть бути як навмисними, так і випадковими. Штучні землетрусу створюються за допомогою вибухів. Наприклад, існує таке поняття, як підземний ядерний вибух - ядерну бомбу приводять в дію під землею, щоб створити землетрус. Це називається тектонічним зброєю.
6
До випадкових можна віднести такі техногенні землетруси, які викликані будівництвом великих водосховищ або видобутком нафти і газу на великих глибинах. У першому випадку в одному місці скупчується надто багато води, яка починає тиснути на гірські породи, що викликає підземні поштовхи. У другому місце викаченной нафти починають займати тверді породи, і ці зсуви викликають невеликі землетруси.