Чому линяє кішка. чому у коки лізе шерсть.

Линяють абсолютно всі кішки, і дивного в цьому нічого немає. Але причини можуть бути абсолютно різними. Найчастіше відбувається сезонна линька. Також буває, що кішка піддалася якомусь стресу або навіть захворіла. Якщо тварині не вистачає важливих поживних речовин або вітамінів, то шерсть випадає. Те ж саме відбувається, якщо у кішки лейкозная інфекція або гормональний збій в організмі.
Хазяїн кожної кішки повинен бути готовий до того, що в міжсезоння по квартирі будуть розкидані клаптики вовни - домашній улюбленець линяє. Але якщо її випадає занадто багато, то це може бути і не зовсім нормально. Процесу линьки схильні абсолютно всі породи кішок, за винятком тільки сфінксів, у яких немає шерсті, тому й линяти нічим. Причина в тому, що коли настає новий сезон, тварина повністю змінює волосяний покрив, скидаючи старий. Зазвичай у представників сімейства котячих це відбувається навесні, але домашні кішки мають трохи збитий сезонний ритм, тому вони схильні линьки в будь-який час року. Кішки часто линяють після того, як вигодували кошенят. Багато залежить від того, наскільки правильно дотримуються умови утримання вихованця, чи вистачає йому вітамінів. Під час линьки слід додатково доглядати за твариною, особливо якщо у вас кішка довгошерстою породи. Необхідно щодня розчісувати кішку, так ви зможете уникнути Колтуна. Якщо ваша домашня кішка линяє цілий рік, і шерсть випадає дуже сильно, то є привід затурбуватися. Це найчастіше відбувається від того, що звірові не вистачає поживних речовин: мінералів і вітамінів. Для хорошої вовни потрібні жирні кислоти омега-3 і омега-6. Їх організм кішки сам синтезувати не може, тому отримати їх вона може тільки з їжі. Якщо ви даєте їй спеціальні корми, то подбайте про те, щоб купити такі, які б містили ці речовини. Додатково придбайте вітамінний комплекс для своєї тварини, щоб підтримати його. Якщо ситуація не покращується, і, незважаючи на те, що ви годуєте кішку якісною їжею і даєте їй вітаміни, вона все одно продовжує линяти, причина може бути в тому, що у вихованця гормональний збій. Можливо, неправильно функціонує щитовидна залоза або ж проблема в статевих залозах або надниркових залозах, може бути, в мозочку. Визначити причину зможе ветеринар. Обов'язково покажіть вихованця лікаря і порадьтеся з ним. Також причиною для надлишкової линьки може послужити стрес, якому піддається тварина. Його викликають і деякі захворювання, такі як лишай, лейкоз, алергічний дерматит, паразити, патогенні гриби та інші. Якщо ви прасуєте кішку, а на руці залишаються клапті шерстки, то це патологічна линька. З'ясувати, в чому конкретно справу, зможе ветеринар. Можна підвести підсумок. Якщо ваша кішка линяє, швидше за все, це сезонна линька. У тому випадку, якщо випадання шерсті затягується, подбайте про те, щоб покращити раціон вихованця, додавши в нього необхідні вітаміни і мікроелементи. Якщо це не допомагає або линька занадто сильна, пора звертатися до ветеринара.
Шар вовни на улюблених диванах і підлогах - не дуже приємне видовище. Проте з цим доводилося стикатися майже всім господарям тварин, у тому числі кішок. Знання деяких моментів, пов'язаних з линянням, може допомогти впоратися з цією ситуацією.
Вовняний покрив у кішки оновлюється постійно, але проблемою це стає під час линьки - його інтенсивного оновлення. Як правило, линька починається ближче до зими, опалювального сезону. Цей період потрібно просто перечекати. Проблему вирішить більш часте вологе прибирання. Щоб вовни на меблях і на підлозі було поменше, можна прискорити процес позбавлення кішки від неї. Вичісуйте вихованця якнайчастіше, краще всього якийсь м'якою гумовою щіткою, а не гребінцем з гострими зубцями - кішки зазвичай цього не люблять і тікають. Також допомагає регулярне миття жівотного.Помімо сезонної, трапляється патологічна, постійна линька. Тому може бути декілька причин, наприклад, висока температура повітря та сухість в квартирі. Зазвичай такі умови бувають під час опалювального сезону. І якщо кішка любить полежати на батареї, це може ще більше посилити линьку. Ситуацію може дещо виправити присутність кімнатних рослин і зволожувачів повітря. Не давайте вихованцеві занадто багато часу проводити на батареї. Ще одна причина прискореного оновлення волоса - наявність штучного світла в квартирах, що порушує природні біоритми тварин, адже в будинку світло, хоча за вікном вже стемніло. Переконайтеся, чи добре харчується тварина, чи отримуються необхідний набір вітамінів, жирних кислот. Не всі власники кішок приділяють увагу вибору корми, хоча він важливий. Якщо кіт харчується сухим кормом і якщо вам дозволяють фінанси, краще купувати якісну продукцію. Якщо вихованець звик до домашньої їжі, подбайте про прийом ним необхідних для кішок вітамінов.Прі звичайної линянні кіт втрачає шерсть рівномірно по всій поверхні тіла. Іноді ж трапляється, що шерсть випадає клаптиками, вогнищами. Тварина може активно вилизуватися або свербіти. В цьому випадку варто показати його ветеринару, щоб переконатися у відсутності можливих дерматологічних проблем. Ветеринар обстежує вовняний покрив кота і визначить причини посиленого випадання шерсті, дасть рекомендації.