Як очистити стару сковорідку. старовинний спосіб Як чистити сковорідку.

Коли ви купуєте нову сковорідку , не забувайте консультуватися з грамотним продавцем - він розповість про правильну експлуатацію та особливості догляду за виробом з конкретного матеріалу. Якщо ж ви користуєтеся давно почорнілій від нагару старої чавунної сковородою, спробуйте очистити її за допомогою промислових або деяких підручних засобів. Перед миттям посуду не забудьте надіти гумові рукавички.
Вам знадобиться
 • - засіб для миття посуду;
 • - вода;
 • - господарське мило;
 • - сіль;
 • - оцет;
 • - силікатний клей;
 • - кальцинована сода;
 • - ніж;
 • - велика ємність;
 • - засіб для чищення нагару;
 • - щітка і губка для посуду;
 • - гумові рукавички.
Інструкція
1
Нагрейте в сковороді невелика кількість води з розведеною в ній рідиною для миття посуду. Замість промислової суміші можна використовувати трохи солі та оцту.
2
Дайте загрязнениям на внутрішній поверхні сковороди як слід отмокнуть, після чого потріть залишки пригару грубозернистою сіллю і поролоновою губкою з рідким миючим засобом. Щоб прискорити процес чистки сковороди, можна попередньо нагріти насичений сольовий розчин на вогні.
3
Якщо вам вдалося очистити стару сковорідку від пригорілі залишків їжі, але на зовнішніх стінках вироби залишився нагар, спробуйте позбутися його за допомогою промислової побутової хімії. Купіть в магазині спеціальний засіб проти нагару (типу «Антінагар» або «Шуманом») і дійте згідно інструкції.
4
Читайте інформацію від виробника миючого засобу і суворо дотримуйтесь інструкції. Зазвичай подібні побутові хімікати надзвичайно ефективно оновлюють старі сковорідки, проте вони надзвичайно їдкі. Після очищення забруднень ретельно прополощіть сковороду і обіллєте її окропом.
5
Спробуйте оновити почорнілу сковороду за допомогою підручних засобів, перевірених багатьма домашніми господарками. Змішайте 500 г кальцинованої соди з 1-2 бульбашками канцелярського силікатного клею, а в отриману суміш наструганного ножиком шматок господарського мила.
6
Розведіть отриману кашку водою в просторій ємності так, щоб вона повністю покрила сковорідку .
7
Кип'ятіть в саморобному чистячому розчині посуд кілька годин, поки чорний нагар не почне відшаровуватися. Після цього необхідно промити і прополоскати сковороду з допомогою жорсткої посудній щітки та губки.
8
Існує дідівський термічний спосіб прибрати нагар з чавунною поверхні. Сковорідку обсмажте на багатті, прожарьте на плиті або в духовці - при високих температурах забруднення відійдуть у вигляді пухких пластівців, і посуд стане як новенька.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=fIXsE9zjSt4
Зверніть увагу
При обсмажуванні чавуну ви повинні бути впевнені в тому, що виріб дійсно виготовлено з цього матеріалу і має жаропрочную ручку. Будьте готові до неприємного запаху - чистити сковорідку таким кардинальним способом можна тільки в добре провітрюваному приміщенні.
Корисна порада
Ніколи не очищайте сковорідку миючими засобами, не призначеними для посуду.