Як оцінити вартість авто. оцінити вартість автомобіля.

При продажу автомобіля , його обміні, оформленні страховки і в ряді інших випадків потрібно розрахувати вартість машини. Зробити це на даний момент нескладно. Головне - правильно оцінити стан ринку і безпосередньо автомобіля .
Інструкція
1
Якщо ви хочете оцінити вартість практично нового автомобіля (тобто того, якому тільки рік або два), то скористайтеся для розрахунків фіксованою ставкою. Вона становить зазвичай 10-25% від ринкової вартості машини, яка діє на даний момент. Так, наприклад, якщо ви придбали автомобіль, який коштував 250 тисяч рублів і проексплуатувати його всього півроку, то його вартість на момент розрахунку дорівнюватиме приблизно 220 тисячам рублів.
2
Якщо автомобіль вже старше трьох років і його гарантійний термін закінчено, то розраховувати вартість авто потрібно по іншим коефіцієнтам. Відразу ж можете з ринкової вартості скинути 25%. Потім додавайте ще й понижуючі показники. До них відносяться технічний стан автомобіля , стан двигуна. Розраховуються ці показники таким чином. Оцініть стан всіх систем автомобіля за п'ятибальною шкалою, де 1 - це відмінно, а 5 - це зовсім погано. Хочете отримати результат, наближений до реального? Оцінюйте критично. Потім помножте отримані результати на 5%. І це стане додатковим мінусом до тих 25%, які ви вже скинули. Це положення актуально для розрахунку за станом ходової частини та двигуна.
3
Таким же способом оціните стан кузова. Тільки отримані цифри множте на 3%. Якщо скласти всі отримані значення, можна скинути з вартості автомобіля від 30 до 60%.
4
Також ви можете оцінити приблизну вартість автомобіля за непрямими ознаками. Вивчіть перелік пропозицій на ринку і попит. Зробити це можна, перегорнувши спеціалізовані періодичні видання або вивчивши пропозиції на таких сайтах, як http://www.auto.ru, http://www.izrukvruki.ru. Визначте середню вартість, яка встановлена при масових продажах подібної з вашої маркою авто. Так ви зможете скласти уявлення про те, скільки приблизно може коштувати ваша машина.
5
Оцінити автомобіль ви також можете і за допомогою посередників. Для цього вам потрібно зібрати пакет документів, до якого входять ПТС, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (ТЗ), дані по огляду автомобіля , пробіг, реквізити власника (паспорт), опис мети оцінки і дату, до якої необхідно її провести. Всі ці папери принесіть фірмі, яка виконує незалежну оцінку транспортного засобу, і вам розрахують оціночну вартість вашого автомобіля майже з 100% точністю. В середньому така оцінка займає 1-2 дні. Варто подібна послуга від 1500 до 3000 рублів залежно від типу машини.