Як навчити дитину буквах.

Зараз майже всі батьки займаються розвитком свого дитини з самого раннього віку. Нудні і одноманітні заняття малюкам категорично не підходять. Спробуйте вивчити зі своєю дитиною алфавіт за допомогою веселих і цікавих ігор.
Інструкція
1
Постарайтеся зробити так, щоб з раннього віку вашого малюка зображення букв завжди були у нього на виду. На стінах кімнати повісьте паперовий плакат-алфавіт, на холодильнику розмістіть магнітну абетку. Звертайте увагу дитини на літери, називаючи їх, обводьте букву пальчиком крихти. Виріжте літери з оксамитового паперу, наклейте їх на кубики з усіх боків. Тактильні відчуття під час гри з такими кубиками сприятимуть запам'ятовуванню букв.
2
Читайте маляті різні віршовані абетки, музичні книжки з озвученим алфавітом. Коли він трохи підросте, можна придбати електронний плакат-абетку, гумовий килимок-пазл з літерами. Знайдіть 25-30 хвилин в день для щоденних ігрових занять. Наприклад, кидайте з малюком по черзі кубик, озвучуючи випала букву. Підкажіть, якщо малюк раптом забуде її вимову. Під час малювання на дошці або в альбомі під малюнками робіть підписи великими літерами (будинок, м'яч, куля і т.п).
3
Як правило, діти легко впізнають першу букву того чи іншого слова на слух, навіть якщо не знають, як вона виглядає. Розгляньте яку-небудь картинку з журналу або книжки і спробуйте відшукати на ній предмети, назви яких починаються на певну букву. Щоб дитині було цікавіше, шукайте і називайте предмети по черзі. Пограйте на вулиці під час прогулянки. Нехай малюк сам назве букву, ви разом будете дивитися на світ навколо і називати по черзі явища і предмети, що починаються з неї.
4
Підготуйте папір, фломастери та олівці. Сядьте зліва від дитини , щоб йому було зручно спостерігати за тим, що ви малюєте або пишете. Напишіть на папері букву олівцем і назвіть її вголос. Запропонуйте дитині обвести букву фломастером і повторити її назву. Потім помінятися ролями: малюк нехай пише букву олівцем і називає її, а ви обводьте її фломастером. Важливо, щоб малюк сам називав літери, а не тільки повторював за вами. Граючи, малюк заучивает назви букв, одночасно вчиться писати їх, тренуючи сприйняття їх різного графічного зображення. На одному занятті опрацювати 4-5 букв, повторивши кожну 3-4 рази. Наступного разу повторіть старі букви і покажіть 2-3 нових. Починайте з простих в написанні букв, переходячи поступово до більш складних.