Як лікувати хвилястого папугу від застуди.

Папуги - одні з найстійкіших до захворювань птахів. Однак і вони можуть застудитися через перепади температури в кімнаті, протягів, холодної води в поїлки. Господарям необхідно відразу ж почати лікування, бо хвороби у дрібних пернатих протікають стрімко.
Вам знадобиться
  • - інфрачервона або звичайна лампа в 60 Ватт;
  • - настій ромашки;
  • - лимонний сік, мед;
  • - масла евкаліпта, ментолу;
  • - пеніцилін в флаконах.
Інструкція
1
Пересадите хворого папугу в окрему клітку, щоб ізолювати його від здорових особин. Приберіть клітку зі вікна, з галасливою кімнати, захистіть від протягів. Тимчасово забороніть дітям спілкуватися з хворим птахом до огляду ветеринара. Визначте симптоми застуди - папуга настовбурчився, чхає, тремтить, у нього запалені очі, з ніздрів з'явилися виділення, слизові яскраво червоного кольору. Якнайшвидше покажіть захворілого папугу ветеринарного лікаря.
2
Проведіть лікування теплом. Поставте поруч з кліткою інфрачервону або звичайну лампу в 60 Ватт на відстані 20 - 30 см від птиці. Температуру необхідно підняти до 30 - 35оС. Іншу частину клітини затемните щільною тканиною, щоб у папугу була можливість перейти в тінь у разі перегріву. Обігрівати птицю близько години по 3 - 5 разів на день залежно від стану пернатого вихованця.
3
Заваріть ромашку і влийте близько 1 ч. Ложки в поїльник. Міняйте воду з ромашкою кожні 4 години. Або додайте у воду кілька крапельок лимона і меду для підтримки сил.
4
Проведіть курс інгаляцій, якщо застуда у хвилястого папугу супроводжується сильним кашлем, чханням і важким диханням. Заваріть 1 ст. ложку ромашки у склянці окропу. Або по 0,5 мл масел метола і евкаліпта розведіть в 70 мл гарячої води. Піалу із засобом поставте поруч з кліткою і накрийте щільним ковдрою. Таку процедуру проводите по 1 - 2 рази на день близько 15 хвилин протягом 4 - 5 днів. Під час інгаляцій стежте за станом птиці. У разі якщо папуга почав важко дихати, напівприкривши очі, широко розставив крила, скоротіть час процедури і відкрийте ковдру, якою накрита клітка.
5
Розведіть флакон пеніциліну до країв теплою кип'яченою водою. Давайте застудженого папузі по 2 краплі препарату 3 - 4 рази на день протягом тижня, якщо ви підозрюєте у птаха інфекцію. Щодня розводите новий флакон з ліками.
6
Годуйте хвилястого папугу фруктові та овочами. Придбайте спеціальні вітаміни для птахів і давайте їх своєму вихованцеві по інструкції.
Різкий перепад кімнатної температури, найменший протяг і недостатньо тепла питна вода - ось найпоширеніші причини, які викликають у папуг поява такого захворювання, як застуда. При виникненні нежиті, тремтіння, підвищеної сонливості та зменшення активності папугу негайно потрібно приступити до лікування вашого вихованця, щоб не допустити ускладнень.
Вам знадобиться
  • - інфрачервона або звичайна настільна лампа;
  • - настоянка ромашки з медом;
  • - масло евкаліпта і ментолу.
Інструкція
1
Перемістіть клітку з папугою в тепле місце, де його не будуть діставати кімнатні протяги. Температура в кімнаті повинна бути не нижче 22 і не вище 25 градусів.
2
Кращі ліки для папугу від застуди - тепло. Добре буде, якщо ви скористаєтеся інфрачервоною лампою. Якщо у вас її немає, лікувати папугу можна і звичайної настільною лампою, потужністю в 60 ват.
3
Обов'язково накрийте частина клітини якої-небудь щільною тканиною. У папуги повинна бути можливість сховатися в тінь, якщо йому стане жарко. Лампа здатна нагріти температуру повітря в клітці до 33 градусів.
4
Посадіть папугу в клітку і на відстані не менше 30 см від неї поставте лампу.
5
Зігрівайте таким способом папужки протягом однієї години не менше 3 рази на день.
6
Замість води налийте в поїлку настойку ромашки з медом або зі спеціальними вітамінами. Це допоможе швидше відновити сили папузі.
7
Якщо захворювання супроводжується виділеннями з ніздрів, кашлем і трохи важкуватим диханням, лікувати папугу потрібно ще й ингаляциями, тривалістю в 20 хвилин і не менше 2 разів на добу.
8
Візьміть чайну чашку, налийте в неї 5 крапель масла евкаліпта і ментолу. Залийте все це окропом на трохи більше чверті ємності. Поставте її біля клітки, яку разом з ємністю необхідно накрити щільною тканиною. Повторюйте цю процедуру протягом 5 днів.
9
Після одужання, впродовж ще одного тижня давайте папужці спеціальні вітамінні препарати по 5 крапель в день. Їх можна як розбавляти в теплій питній воді, так і капати прямо в дзьоб.
10
Якщо лікування не допомогло і помічається погіршення стану папугу - кидайте самолікування і вирушайте до лікаря-ветеринара.