Як перевірити якість норки.

Вироби з норки давно не виходять з моди. І це не дивно - це хутро не тільки красивий, але дуже практичний. Якісно зроблену шубку можна проносити не менш 10 сезонів, і нічого з нею не буде. На жаль, часто на ринках і навіть у магазинах покупці можуть нарватися на підробку або просто неякісний виріб. Як же не помилитися при виборі хутра?
Інструкція
1
Проведіть рукою по хутру проти шерсті. Довгі волоски не повинні ламатися. Ворсинки з хорошою норковій шкурки на долоні не залишаються. Після погладжування ворсинки одразу стають на місце. Зверніть увагу на підпушок. Він повинен бути густим, і крізь нього не повинна просвічувати шкіра.
2
Зімніть в руці частина вироби з норки . Коли розтиснете долоню, хутро повинен відразу ж прийняти початкову форму. Якщо залишилися складки або хутро розпрямляється занадто довго, то якість його залишає бажати кращого. Зверніть увагу, наскільки шкіра м'яка і гладка. Чим м'якше - тим краще вичинка.
3
Понюхайте хутро норки . Нормальний, якісний хутро володіє приглушеним специфічним запахом. Самовиделка чи погано оброблена шкірка видає запах різкий і не дуже приємний.
4
Струсніть гарненько виріб з хутра норки . Якщо полетіло кілька ворсинок - нічого страшного, хутро в нормі. Але якщо він обсипається інтенсивно - він явно низької якості.
5
Проведіть кілька разів рукою по хутру уздовж вовни. Якщо на долоні з'явилося відчуття жирності, значить, норка пофарбована неякісно. Хутро має бути пружним і шовковистим на дотик.
6
Обмацайте акуратно хутро. Іноді за норку видають фарбованих бабаків або кроликів. У норки - волосся досить жорсткий, а хутро кролика надто м'яке, наче «рідкий». У бабака волосся жорсткіше, ніж у кролика, але волосся різної довжини. У якісного хутра норки довжина волосся завжди однакова.
7
Проведіть білою хусткою по хутру норки . Якщо він натурального кольору або правильно пофарбований, то колір хустки залишиться білим. Якщо на хустці з'явилися навіть ледве помітні плями, будьте готові до того, що через пару сезонів хутро покриється плямами, а якщо потрапить під мокрий сніг, то фарба може «потекти».
8
Перевірте виріб з норки на вагу. Якщо воно підозріло легке - це означає, що перед вами «халтура». Деякі недобросовісні виробники розтягують шкурки в цілях економії хутра. Товщина шкіри в цьому випадку зменшується, відстань між волосками збільшується. Таке хутро не протягне і двох сезонів, швидко облисіє.