Як різати мозаїку. Як різати МАЗАЙКА дугою.

Найчастіше питання як і чим різати мозаїчну плитку ставить у глухий кут не тільки початківців майстрів, а й досвідчених плиточників. Тим не менш, існує кілька способів вирішення цієї проблеми. Так як же розрізати мозаїку ?
Вам знадобиться
  • - кусачки для мозаїки;
  • - болгарка з алмазним кругом;
  • - скотч;
  • - дошка.
Інструкція
1
Як правило, плитки для мозаїки надходять у продаж у вигляді полотен, прикріплених до паперової або стеклопластиковой основі. Відокремити потрібну кількість плиток можна за допомогою ножиць.
2
Кусачки для мозаікіОсновним професійним інструментом для різання мозаїчною плиткою і для додання їй потрібної форми є спеціальні кусачки. На жаль, вміння вирізати фігурні фрагменти мозаїки приходить тільки з досвідом. Візьміть кусачки за самий кінець ручок. Це необхідно для того, щоб створити максимальний важіль. Розташуйте «голову» кусачок таким чином, щоб вона була спрямована до лінії розлому. Міцно затисніть плитку між вказівним, середнім і великим пальцями. Встановіть кусачки на плитку. Якщо вам потрібно розрізати плитку навпіл, то слід встановити ріжучі кромки кусачок на її середину. Для того щоб відрізати невеликий шматок, потрібно захопити кусачками маленьку частину. Плавно натисніть на ручки кусачок. Повертайте голову кусачок, щоб задати напрямок розрізу. Якщо плитка розрізана нерівно - подправьте її, «відкусивши» лішее.Существует також ще один різновид щипців для мозаїки - роликові кусачки. Цей інструмент дозволяє майстрам розрізати плитку на найменші частини, і надавати їй абсолютно будь-яку форму. Робота з роликовими кусачками вимагає певного досвіду і досвіду.
3
Різка мозаїки за допомогою болгаркіОтрежьте смугу мозаїки за допомогою ножиць. Покладіть її на рівну дошку і закріпіть за допомогою прозорого скотчу. Візьміть болгарку і акуратно проріжте плитку під потрібним кутом. Тримайте інструмент строго перпендикулярно поверхні плитки. Рух має бути плавним, без ривків. Відклейте скотч, що утримує мозаїку на дошці.
Зверніть увагу
Слід пам'ятати, що при розрізанні мозаїчної плитки необхідно дотримуватися певних заходів безпеки. При різанні мозаїки осколки розлітаються в усі сторони, тому при роботі необхідно використовувати захисні окуляри і рукавички.
Техніка мозаїки широко поширена, з її допомогою прикрашають інтер'єри, різні предмети домашнього вжитку і декоративні об'єкти. Мозаїчні панно, що випускаються промисловістю, досить дороги, але часто не є чимось унікальним. Однак цікаву, неповторну мозаїку можна зробити самостійно з уламків кахельної плитки, керамічного посуду і скла. Особливу складність при цьому становить процес виготовлення шматочків плитки для мозаїки.
Вам знадобиться
  • - уламки будь керамічної плитки (або цілі плитки);
  • - осколки керамічного посуду, кольорового скла, дзеркала;
  • - ручний плиткоріз/кусачки (щипці) для мозаїки/роликові кусачки/склоріз/молоток;
  • - засоби захисту: окуляри, рукавички.
Інструкція
1
Якщо ескіз вашої мозаїки дозволяє використовувати шматочки мозаїки невизначеної форми і різного розміру, то найпростіше для їх отримання скористатися молотком. Оберніть плитку (або інший вихідний матеріал) тканиною і ударяйте молотком по ній, подрібнюючи до потрібних розмірів. Цю процедуру найкраще виконувати не в приміщенні, а де-небудь на відкритому повітрі, або в майстерні.
2
Для отримання мозаїчної плитки певного розміру і форми існує кілька інших способів. Шматочки прямої форми (квадратні, трикутні) краще нарізати на спеціальному плиткоріз, який можна купити або взяти в оренду в магазині інструментів. Перед початком роботи на ньому капніть трохи олії на направляючу рамку і коліщатко, прокреслюють на плитці лінію різу, а також переконайтеся, що це коліщатко добре закріплено.
3
Нанесіть лінії різу на плитку за допомогою фломастера або олівця-склографом. Помістіть плитку в плиткоріз, поєднавши намічену лінію різу і коліщатко пристосування. Підніміть і посуньте ручку плиткореза на себе, трохи натискаючи, - на поверхні плитки утворюється надріз.
4
Потім помістіть спеціальні «крильця» пристосування на край плитки і обережно натисніть рукою на важіль. Якщо плитка не розкололася, можна вдарити по важелю трохи сильніше. Таким чином, можна отримати смужки плитки товщиною до 5-6 мм, якщо плитка досить щільна.
5
Подібним же чином нарізається плитка за допомогою склоріза. Спочатку на неї по зазначеній фломастером лінії нанесіть ризику роликовим склорізом. Потім підкладіть під плитку цвях (щоб його напрямок збіглося з рискою) і розламати її надвоє.
6
Кусачками зробіть фігурну плитку (з вигнутими краями). Помістіть шматок плитки з наміченою лінією зрізу між ріжучими частинами кусачок так, щоб ці частини стикалися з плиткою не по всій своїй ширині, а трохи виступали за її край. Натисніть на ручки кусачок і відламайте шматочок плитки. Рухаючись уздовж фігурної лінії, відрізайте невеликі шматочки матеріалу.
7
Ще більш зручний і тонкий інструмент - роликові кусачки. З їх допомогою можна отримати дуже дрібні плиточки для самих мініатюрних робіт. Принцип роботи простий: помістіть шматок плитки між роликами і натисніть на ручки кусачок.
Зверніть увагу
При роботі з кусачками надягайте окуляри, так як відколюється шматочки розлітаються в різні боки.
Корисна порада
Якщо необхідно вирівняти зрізи отриманих шматочків мозаїки, використовуйте напилок або наждачний папір.