Як зробити японський сад.

У Японії особливі не лише архітектура і світогляд, а й ставлення до землі. Символізм проникає в усі сфери діяльності, тому японський сад - це більше, ніж просто озеленення ділянки. Це ціла філософія, яку намагаються втілити на обмежених ділянках місцевості зважаючи особливої цінності землі через високу щільності населення.
Інструкція
1
Перед тим як зробити японський сад , вирішите, яку площу планується під нього виділити. Ділянка може бути від декількох метрів до декількох десятків квадратних метрів. Досить ефектно виглядають сад и площею два-три квадратних метри, що представляють собою маленький куточок чужої культури.
2
Підбирайте ділянку таким чином, щоб він виходив на південь або південний схід, інакше японським рослинам не вистачатиме сонячного світла. При бажанні можна використовувати і місцеві сорти дерев і чагарників, лише стилізуючи їх в японському стилі. Якщо ж сторона північна, то найпростіше створити сад каменів і води.
3
Розчистивши ділянка, город його хоча б невеликим парканом або живою огорожею. В якості рослинності використовуйте хвойні породи дерев, такі як туя, ялівець, кипарис. Доповнити композицію можна за допомогою чагарників. Традиційно в японських сад ах висаджують папороті та інші кущі з широким листям. У середній смузі добре приживається і вписується в японський ландшафт хоста і копитняк.
4
Коли рослинність висаджена, іншу частину сад а задекоріруйте камінням. У Японії їх укладають відповідно до принципів буддизму - по три в кожній композиції. Основне правило укладання каменів стосується того, що вони повинні доповнювати сад , а не перевантажувати його.
5
Створіть у сад у маленький водоспад або хоча б ставок, зробити це не так вже й важко. Необхідно лише вкопати в землю будь-яку порожню ємність, заповнити її водою, а по краях прикрасити живий рослинністю і камінням. Часто практикується створення штучного русла висохлої річки у вигляді поглибленої в землю насипу каменів.
Зверніть увагу
Традиційно в Японії роблять 4 види садів: сухий з каменів, сад дерев, сад води і чайний сад. Але в інших культурах найчастіше намагаються поєднати кілька елементів з кожного типу ландшафтного дизайну.
Корисна порада
Як декоративні елементи можна поставити в сад кілька японських ліхтарів.