Чому вибухають лампочки.

Стара добра лампочка Ілліча - улюблена бомба всіх радянських школярів. Кожен знає, що якщо розбити лампочку, то пролунає гучний хлопок. Але часом такий бавовна відбувається і в квартирі, коли лампочка вибухає відразу ж після включення світла. Причини, втім, тут спільні.
Лампа розжарювання - складний прилад. Він працює, нагріваючись в результаті протікання електричного струму по спіралі зі сплавів на основі вольфраму. Для виготовлення звичайної лампочки потрібні як мінімум 7 металів, а колба більшості сучасних ламп наповнюється хімічно інертними газами, крім ламп малої потужності. Такі лампи (до 25 Ватт) роблять вакуумнимі.Всем відомий вибух лампочки - це ні що інше, як стабілізація атмосферного тиску при розгерметизації колби. Найчастіше різке заповнення повітрям розцяцькованої середовища колби може привести навіть до руйнування її поверхні, ось чому осколки лампи іноді летять на всі сторони.Другой питання, чому ж герметична лампа, заповнена розрядженими інертними газами, або зовсім вакуумна раптом розгерметизується. Причин для цього може бути декілька, але головна - це неякісна продукція, лампи, при складанні яких були допущені технологічні погрішності. Інша поширена проблема російських квартир - висока напруга в електричних мережах. Термін служби лампи залежить від якості напруги живлення. З підвищенням напруги зростає температура вольфрамової нитки розжарення, атоми вольфраму починають інтенсивно випаруються, нитка стоншується, спостерігається потемніння колби і зрештою нитка розжарення обривається. У цьому зв'язку варто звернути увагу і на контакти в патронах ламп, які також можуть скоротити термін життя будь лампи.Наконец, спровокувати вибух лампи у вашій квартирі можуть банальний неякісний або зламаний вимикач, неякісне підключення проводів люстри до мережі і погані контакти в розпаєчних коробках або квартирному електрощитку. Якщо ви знайшли проблему постійних вибухів ламп у вашій квартирі, але не маєте спеціальної освіти та відповідного йому досвіду роботи, то роботу з виправлення status quo найкраще спровадите на плечі електрика.
Щоб замінити перегоріла лампочку , не обов'язково викликати електрика. Ви впораєтеся з цією проблемою самостійно. Головне - не забувати про техніку безпеки і заздалегідь придбати підходящу лампу потрібного типу.
Вам знадобиться
  • - нова лампа;
  • - гумові рукавички;
  • - серветка з тканини;
  • - плоскогубці.
Інструкція
1
Перед тим як вкрутити нову лампочку , відключіть електрику в квартирі, повернувши відповідний тумблер в щитку. Клацніть вимикачем - якщо світло не загоряється, можете приступати до роботи. Якщо ви міняєте лампу в бра або торшері, вийміть вилку з розетки. При необхідності зніміть з електроприладу абажур або приберіть підвіски.
2
Перш ніж вставити нову лампу, викрутити стару. Не беріться викручувати гарячу лампочку - почекайте, поки вона охолоне. Надіньте гумові рукавички - так ви не травмуєте руки, якщо скло випадково лопне. Трапляється, що цоколь пригорає до патрона. Щоб витягти його, притримуйте патрон вільною рукою і акуратно вигвинчуйте лампу. Якщо вона лопнула, скористайтеся плоскогубцями. Акуратно тримаючи ними край цоколя, вигвинтите його. Не поспішайте - в поспіху можна пошкодити патрон.
3
Підберіть підходящу лампочку . Ви можете вибрати лампу розжарювання або сучасніший енергозберігаючий варіант. Для відкритих люстр і бра підійдуть матові лампи, для світильників, які імітували свічники - моделі у вигляді свічок. Головне - щоб цоколь нового приладу підійшов до розмірів патрона. Якщо ви сумніваєтеся, який розмір вибрати, візьміть в магазин перегоріла лампу і попросіть консультанта підібрати потрібний варіант.
4
Особливо уважно вибирайте лампочки для вузьких світильників з абажурами з паперу або пластика. Для них потрібні подовжені галогенні лампи. Звичайні гріються моделі можуть пропалити або деформувати абажур.
5
Укрутите лампу, акуратно тримаючи її за основу. Не беріться за електроприлад мокрими руками. Для більшої безпеки можете надіти рукавички. Щільно зафіксуйте цоколь в патроні. Якщо лампа не буде укріплена рівно, контакту не відбудеться і світло не загориться. Особливо акуратно вставляйте галогенну лампу, що не має захисного скла. Її краще брати тканинної серветкою, щоб не залишати на поверхні відбитків пальців.