Як перезапустити squid.

Потужний і гнучкий крос-платформний кешуючий проксі-сервер Squid є одним з найкращих рішень у своїй галузі. Завдяки відкритості вихідного коду і безкоштовності, Squid сьогодні функціонує на величезному числі комп'ютерів, підключених до інтернету. Для постійного або тимчасового зміни параметрів роботи, іноді потрібно перезапустити Squid.
Вам знадобиться
  • - облікові дані root.
Інструкція
1
Запустіть емулятор терміналу або переключіться в текстову консоль. Якщо робота ведеться в якій-небудь графічному середовищі (KDE, Gnome, і т.д.), ярлики програм-емуляторів можуть перебувати в головному меню оболонки. Якщо не вдалося їх знайти, спробуйте скористатися функціоналом запуску додатків, також доступним з даного меню. За відсутності відповідних програм, зробіть їх установку за допомогою, наприклад, Synaptic.Еслі емулятор терміналу в графічній середовищу не буде використаний, здійсните перемикання в текстову консоль. Для цього натисніть одне зі сполучень клавіш Ctrl + Alt + F1- Ctrl + Alt + F12.
2
Почніть сеанс користувача root. В емуляторі терміналу виконайте команду su. Потім Автентифікувати root (як в графічній, так і в текстовій консолі).
3
Запитайте поточний статус демона squid. Введіть команду: service squid statusПроаналізіруйте відображений текст. Повідомлення виду squid is running вказує на те, що служба squid функціонує. Текст squid is stopped каже, що проксі-сервер не запущений, а рядок service: squid: Unrecognized service з'явиться в тому випадку, якщо Squid просто не установлен.В разі якщо Squid встановлений, але не працює, запустіть його командою: service squid startЕслі необхідно виконати установку даного програмного забезпечення, скористайтеся Synaptic або менеджером пакетів apt-get. Інсталяцію з командного рядка зробіть командою: apt-get install squid
4
Перезапустіть Squid з параметрами за замовчуванням. Виконайте команду: service squid restartДождітесь закінчення процесу перезапуску.
5
Якщо метою перезапуску є зміна параметрів виконання Squid, визначте, наскільки довго він повинен працювати з новими опціями. Якщо нові параметри повинні діяти постійно, відредагуйте конфігураційний файл squid.conf і здійсните перезапуск способом, описаним в четвертому шаге.Еслі необхідно провести короткочасний запуск проксі-сервера з зміненими параметрами, зупиніть його командою: service squid stopВиведіте довідку по параметрам командного рядка Squid: squid -hЗапустіте сервер з консолі, задавши в командному рядку потрібні опції.