Як ставити bios.

В BIOS материнської плати зберігаються всі необхідні налаштування, що стосуються підключених комплектуючих, а також містяться деякі методи діагностики і параметри живлення процесора. Пам'ять BIOS можна міняти, записуючи туди нову прошивку мікропрограми.
Інструкція
1
Знайдіть точну модель вашої материнської плати. Це можна подивитися на самій платі, або в утиліті діагностики dxdiag або в спеціальних програмах на зразок Everest. Без знання точної моделі ви не зможете знайти саме вашу версію BIOS. Подібне програмне забезпечення ви можете знайти і завантажити на сайті softodrom.ru.
2
Зайдіть на сайт виробника вашої материнської плати і знайдіть сторінку з інформацією по моделі. Перейдіть в розділ завантажень і скачайте на комп'ютер останню стабільну версію прошивки BIOS. Завантажте також програму для прошивки. Як правило, її можна знайти на тому ж сайті виробника, або через пошукові системи в інтернеті.
3
Скопіюйте на дискету програму-прошивальщик і файл з новою версією BIOS. Завантажте комп'ютер в режим DOS - для цього згодиться стартова дискета будь-який диск LiveCD, що містить операційну систему DOS. На даний момент часу практично всі дистрибутиви операційних систем на дисках містять LiveCD. Якщо у вас немає такого диска, придбайте в магазині.
4
Зайдіть на розділ дискети та запустіть програму-прошівальщіка. Вкажіть місце розташування нової версії BIOS і почекайте, поки процес прошивки пройде всі стадії. Не вимикайте комп'ютера, так як це може привести до серйозних збоїв у всій системі комп'ютера. Після перезавантаження комп'ютера зайдіть в BIOS і встановіть нові налаштування для всіх комплектуючих.
5
Рекомендується підключати комп'ютер через джерело безперебійного живлення під час прошивки BIOS, так як раптове вимикання комп'ютера в процесі прошивки призведе до необоротної поломки материнської плати. Якщо ви не знаєте, як ставити БИОС на комп'ютері, зверніться в спеціалізований центр комп'ютерних технологій.
BIOS являє собою базове програмне забезпечення, що дозволяє взаємодіяти з комп'ютером без звернення до диска. Тут містяться коди, завдяки яким можна керувати будь-якими пристроями системи, портами і дисками. BIOS зашитий в мікросхемі ПЗУ (ROM) на материнській платі. У більшості випадків при запуску системи виконується копіювання даних з ROM в оперативну пам'ять, швидкодія якої значно вище.

BIOS стандартний, працює без збоїв. Однак у тих ситуаціях, коли мікрокоди недостатньо відпрацьовані, простежується нестиковка материнської плати і інтегрованих пристроїв, з'являється більш сучасне устаткування, виникає необхідність встановити BIOS заново.

Що потрібно, щоб встановити BIOS заново?

Для перепрошивки BIOS будуть потрібні спеціалізовані утиліти, розроблені виробником материнської плати або іншими компаніями. За допомогою цих інсталяційних продуктів всі необхідні мікропрограми заносяться в мікросхему CMOS. Доцільно використовувати «рідні» утиліти, які маються на диску, що поставляється з материнською платою, тому що вони повністю адаптовані до конкретного устаткування і виключають можливість виникнення збоїв або ошібок.Так як CMOS в сучасних материнських платах - це щось інше як flash-пам'ять з мікрокоді і настройками, то для того, щоб правильно встановити BIOS, потрібно знайти файл з його відповідною версією і програму-флешер. До речі кажучи, прошивати BIOS краще з Windows, адже це більш зручно. Аналогічна операція з DOS займе багато часу, потребують деякої кмітливості, хоча і є більш надійною. Тим більше, що тут доведеться створити дискету з програмою-прошівальщік і мікропрограмою BIOS.І ще кілька важливих нюансів. Перед початком роботи важливо допомогою програми-флешер зробити бекап поточної версії BIOS на зовнішній носій. Це дозволить повернутися до старого варіанту ПО в разі неудачі.Необходімо забезпечити стабільне живлення за рахунок «безперебійника». Інакше раптові різкі скачки напруги зведуть всю роботу на нет.Прі перепрошивке BIOS з Windows доведеться закрити всі активні програми і відключити антивірусні программи.К чого треба бути готовим, якщо потрібно встановити новий BIOS? Навіть незначна помилка в перепрошивке BIOS може викликати серйозні ускладнення. Тому слід заздалегідь приготуватися до їх усунення. Зокрема, при відключенні живлення або зависанні системи доведеться задіяти програматор. Хоча в цьому випадку доцільно звернутися вже до спеціалістам.Прі неповністю завершеною прошивці BIOS, раціонально застосовувати наступний метод:

  1. Знімаємо CMOS з аналогічною справної включеної материнської плати.
  2. В гніздо укладаємо кілька ниток, завдяки яким згодом буде нескладно вийняти мікросхему.
  3. Встановлюємо пошкоджений CMOS.поврежденний аналог.
  4. Запускаємо прошивку firmware
  5. При виключеною материнке виробляємо зворотний обмін мікросхемами.

Якщо на BIOS варто пароль, то можна піти декількома шляхами:

  1. скинути CMOS за допомогою джампера на материнській платі;
  2. скинути CMOS звичайним вийманням батарейки;
  3. використовувати інженерні паролі, зазначені в урізанні;
  4. зламати пароль особливими програмами.