Як видалити парафін.

Що може бути прекрасніше романтичної вечері при свічках? Живий вогонь завжди вабив і заворожував людини. Двоє людей ... дві свічки. А на ранок ви виявляєте, на майже ще нової скатертини, кілька крапельок парафіну. Можливо, чи позбутися цих слідів своїми силами? Як видаляти парафін, віск і стеарин з різних поверхонь?
Інструкція
1
Якщо крапельки розплавленої свічки потрапили на келихи або тарілки, не зневіряйтеся. Достатньо нагріти поверхню за допомогою фена для волосся і протерти її паперовою серветкою. При необхідності повторіть процедуру.
2
Видалити парафін з тканини більш складна задача. Для початку помістіть річ у поліетиленовий пакет і покладіть в морозильну камеру. Коли матеріал достатньо промерзне, спробуйте акуратно зішкребти крапельки за допомогою ножа. Якщо віск не проник глибоко, цього кроку буває достатньо.
3
Якщо вищеописаний спосіб не допоміг, візьміть праску і паперові рушники. Гарячою праскою пропрасовуйте тканину через серветку, постійно підставляючи чисте місце. Розплавлений парафін буде вбиратися в папір. Продовжуйте цю маніпуляцію доти, поки на серветці не перестануть з'являтися жирні плями.
4
Якщо зіпсовану річ можливо випрати, спробуйте такий варіант: пляма промокніть сумішшю складається з рівних частин води і спирту. Залиште на 20-25 хвилин і виперіть в машинці.
5
Спробуйте позбутися плями за допомогою уайт-спіриту (продається в господарських магазинах). Але попередньо, обов'язково протестуйте розчинник на невидимій ділянці матеріалу. Якщо після висихання плями не залишилося, можна обробити розчином воскові плями.
Зверніть увагу
Не використовуйте праску, якщо в парафін доданий фарбник. Тепло тільки сильніше «закріпить» пляма на тканині. Не можна застосовувати праска на плюшевих і оксамитових матеріалах в іншому випадку ви ризикуєте зіпсувати ворс.