Як запустити mysql сервер.

Завдяки безкоштовності, швидкості роботи, гнучкості та відкритості вихідного коду, СУБД MySQL є одним з найбільш часто використовуваних продуктів в області застосування реляційних баз даних. Сервера даного типу функціонують на більшості хостинг-майданчиків в інтернеті. Маючи дистрибутив цієї СУБД, можна запустити MySQL сервер і на своїй машині.
Вам знадобиться
  • - встановлений MySQL сервер або дистрибутивний пакет в доступному репозиторії;
  • - облікові дані root.
Інструкція
1
Почніть сеанс роботи користувача root в консолі або емуляторі терміналу. Якщо на машині запущена графічна середу, доцільно використовувати програму, емулює термінал. Спробуйте запустити яке або з додатків даного типу (існує близько десятка популярних емуляторів, таких як xterm або konsole, що включаються в дистрибутиви Linux). Скористайтеся ярликом в головному меню оболонки або функціоналом запуску додатків. Можна також попередньо встановити відповідний термінал використовуючи, наприклад, Synaptic.Переход в текстову консоль здійсните за допомогою натискання сполучень клавіш Ctrl + Alt + F1- Ctrl + Alt + F12 або шляхом завершення сеансу роботи в графічній среде.Введіте облікові дані root. У графічному терміналі, при роботі під іншим користувачем, попередньо виконайте команду su.
2
Перевірте поточний стан служби сервера баз даних MySQL. Введіть командуservice mysqld statusі натисніть Enter. Проаналізуйте виведений текст. Відображене повідомлення може вказувати на те, що сервер MySQL: - вже працює; - встановлено, але не запущений; - не відомий (швидше за все, просто не встановлений) .Последующіе дії робіть в залежності від отриманих результатів.
3
Встановіть сервер MySQL і перемкніть для подальшої роботи, якщо це необхідно. В графічному середовищі використовуйте Synaptic. Для установки з командного рядка застосуєте менеджер пакетів apt. Виконайте команду: apt-cache search mysql і проаналізуйте відображений список пакетів. Потім виконаєте команду види: apt-get install <ім'я пакета> де замість <ім'я пакета> введіть одне із значень, отриманих в результаті пошуку. Часто в дистрибутиви Linux включається пакет з ім'ям mysql, установка якого призводить до інсталяції більшості необхідних для роботи з MySQL додатків. Якщо такий пакет присутній в дистрибутиві, просто виконайте команду: apt-get install mysqlі дочекайтеся завершення установкі.Настройте сервер для роботи. Використовуйте утиліту mysql_install_db для первинної ініціалізації баз даних і утиліту mysqladmin для подальшої настройки.
4
Запустіть MySQL сервер. Виконайте командуservice mysqld startі проаналізуйте виведене діагностичне повідомлення.
5
Перевірте роботу запущеного MySQL сервера. Використовуйте утиліту mysqlshow для відображення списків баз, таблиць та інших даних. Підключіться до сервера за допомогою консольного клієнта mysql для здійснення повноцінної роботи з даними в існуючих базах.