Як позбутися від бізнесу.

Якщо ваше підприємство протягом тривалого часу не приносить ніякого прибутку або ж ви не хочете обтяжувати свою податкову і кредитну історію зайвими ризиками, позбудьтеся від цього бізнесу . Однак не забудьте перед ліквідацією фірми розрахуватися з працівниками та кредиторами.
Інструкція
1
Проведіть збори засновників компанії і прийміть рішення про ліквідацію підприємства. Протягом 3-х днів з моменту проведення зборів повідомте податкові органи про те, що ви закриваєте організацію, подавши заяву за формою №Р15001. Якщо за вашою фірмою не числиться заборгованостей з відрахувань до скарбниці, то ви отримаєте позитивне рішення від співробітників УФНС.
2
Створіть ліквідаційну комісію, затвердивши її склад і повноваження на зборах засновників. Повідомте про це податкову службу, представивши документ за формою №Р15002.
3
Зверніться в спеціалізовані ЗМІ та подайте оголошення про закриття компанії. Вкажіть терміни, протягом яких ви будете розплачуватися за всіма існуючими зобов'язаннями (мінімальний термін - 2 місяці).
4
Проведіть повну інвентаризацію компанії, повідомте письмово всіх кредиторів і співробітників про те, що фірма готується до закриття.
5
Після закінчення встановлених для виконання зобов'язань термінів, підготуйте проміжний ліквідаційний баланс. Вкажіть у ньому всі фінансові відомості про організацію, її майно і зобов'язання. Проведіть збори засновників і затвердите цей документ, який разом з формою №15003 відправте в податкову інспекцію.
6
Розрахуйте і звільніть всіх найманих працівників. Розрахуйтеся з кредиторами. При недостатності коштів для погашення зобов'язань, реалізуйте майно фірми, колишнє і не колишнє в заставі у позикодавців.
7
Проведіть повний розрахунок за податковими зобов'язаннями, зніміться з обліку в ФСС, ПФР, ЕГРПО і ФОМС.
8
Складіть підсумковий ліквідаційний баланс і затвердите його на зборах. Розподіліть залишилися активи підприємства між засновниками. Знищіть друк, закрийте розрахункові рахунки. Про все це обов'язково повідомте в УФНС, представивши документ, заповнений за формою №Р16001, підсумковий баланс та квитанцію про оплату держмита. Отримайте свідоцтво про ліквідацію.
9
Якщо ж ви індивідуальний підприємець, вам буде достатньо звернутися до податкових органів з завіреною копією паспорта, довідкою з ПФР про відсутність заборгованостей і випискою з ЕГРІП. Протягом місяця ви отримаєте свідоцтво про ліквідацію ВП.