Як зробити електрику будинку.

Електрика - невід'ємна частина будь-якого житла, і кожна людина рано чи пізно стикається з питанням: «Як зробити електрику будинку ?». Відповіддю на цю проблему може бути як дзвінок електрику, так і рішення зробити все самому. Незалежно від обраного варіанту, зовсім не зайвим буде мати деякі базові знання.
Вам знадобиться
  • - кабель;
  • - розетки;
  • - вимикачі;
  • - автомати;
  • - УЗО;
  • - розподільні й настановні коробки;
  • - інструменти.
Інструкція
1
Почніть робити електрику будинку с складання проекту. Виберіть місце для кожного з електроприладів, що використовують для своєї роботи розетку. Продумайте пристрій освітлення в кожній з кімнат.
2
Порахуйте, скільки розеток і вимикачів вам знадобиться, і визначте висоту їх установки (критерієм є зручність використання). Встановлюйте розетки не далі 3 м один від одного - цим ви позбавите себе від використання подовжувачів.
3
Думайте про майбутнє, купуючи розетки і вимикачі. Візьміть парочку про запас, щоб потім, при виході з ладу одного/однієї з них, не бігати по магазинах у пошуках потрібної моделі відповідного кольору.
4
Розрахуйте сумарну потужність всіх споживачів. Від одного автомата (автоматичний вимикач) можна живити до 5 розеток, загальне навантаження на які не перевищить 5 кВт.
5
Для підключення розеток використовуйте провід перетином 2,5 мм і автомат на 25 А (максимум). Для освітлювальних приладів встановлюйте автомат на 16 А (максимум) і вибирайте провід перетином від 1,5 мм. Максимальне навантаження на такий автомат повинна бути не більше 3 кВт.
6
Встановіть окремий автомат на кожну лінію з розетками та освітленням. Для приміщень з підвищеною вологістю використовуйте УЗО (пристрій захисного відключення) або диференційний автоматичний вимикач. Їх установка захистить від поразки електричним струмом у випадках порушення ізоляції і контакту з оголеними ділянками, що перебувають під напругою.
7
Розташуйте розподільні коробки в місцях, де вони в разі необхідності будуть легко доступні. Наступні опоряджувальні роботи не повинні закрити доступ до них.
8
Робіть або міняйте електрику цілком і відразу. Використовуйте дроти одного типу (тільки мідні або тільки алюмінієві), місця з'єднань проводів з різних металів схильні нагріванню з усіма витікаючими наслідками. Виконуйте електромонтажні роботи, поки будинку ще немає обробки і меблів.