Що таке кирилиця.

Розібратися в історії походження кирилиці непросто. Зберігши давньоєгипетські папіруси, історія майже не залишила вченим слов'янських пам'яток писемності. Однак деякі відомості на цей рахунок у дослідників все-таки є.
Інструкція
1
Кирилиця - це символи, використовувані в алфавітах безлічі слов'янських мов, а також у мовах народів, що живуть на територіях слов'янських держав.
2
Деякі вчені схильні пов'язувати появу у слов'ян писемності як такої з хрещенням Русі в 988 році, однак існують факти, які спростовують цю теорію. Наприклад, книга «Сказання про письмена слов'янських» болгарського письменника Чернігорізца Хоробра. Він доводить, що писемність у слов'ян існувала ще за часів язичництва, проте істотно відрізнялася від нинішньої.
3
Першими творцями єдиної, систематизованої, стрункою письмовій системи стали брати-просвітителі Кирило та Мефодій. Необхідність створення такої писемності виникла задовго до хрещення Русі - наприкінці IX століття. Потрібно було перевести візантійські релігійні книги на мову, зрозумілу слов'янам, щоб можна було поширювати християнство. Однак розроблена братами була зовсім не кирилиця, а глаголиця (від слав. «Глаголити» - говорити). За основу цієї абетки був узятий грецький алфавіт. А от походження самої кирилиці донині неясно. Якщо вірити основний теорії, створена вона була учнями і послідовниками Кирила і Мефодія. В основу кирилиці лягли літери грецького алфавіту і глаголиці. До 24 буквах грецького алфавіту були додані ще 19 - для позначення звуків, які в грецькій мові не використовувалися. Швидше за все, кирилиця була створена в Болгарії. Свою назву ця абетка отримала на честь одного з братів-творців глаголиці, Кирила.
4
Більш ніж за тисячу років кирилиця безліч разів змінювала свій склад і вигляд. Найчастіше ці зміни носили характер спрощення - прибиралися рідко використовувані букви, інші набували більш простий для написання вигляд. Багато букви міняли своє призначення (як, наприклад, «ь» і «ь", які спочатку використовувалися для позначення редукованих голосних звуків). Але це в російській мові. У алфавітах інших слов'янських мов іноді має місце сусідство кириличних і латинських символів, відмінне від російського написання букв, наявність символів, відсутніх у російській алфавіті.
5
Той вигляд, який російський алфавіт має зараз, він придбав в 1918 році, після декрету Раднаркому РРФСР. Зараз російський кириличний алфавіт містить 33 літери.