Як обжати телевізійний кабель. Як правильно обжати антенний кабель.

Монтаж телевізійного кабелю - досить проста справа. Для цього вам, в принципі, не потрібно будь-якого досвіду подібного роду або теоретичних знань. Буде достатньо дотримати всього лише кілька простих правил.
Вам знадобиться
  • - ніж-різак;
  • - Ф-роз'єм;
  • - коаксіальний кабель.
Інструкція
1
Після прокладки ТВ-кабелю (коаксіального) не забудьте залишити невеликий запас дроти, так як в квартирах рано чи пізно, як правило, трапляються незначні перестановки. Надлишки кабелю можна згорнути в компактне кільце невеликого діаметру і зв'язати проводом або паперовим скотчем.
2
Візьміть у руки гостро заточений ніж-різак і зробіть акуратний неглибокий поздовжній надріз (приблизно 1,5-2 см). При цьому намагайтеся не пошкодити провідників екранує обплетення.
3
Після цього необхідно зняти надрізаний шар зовнішньої ізоляції кабелю. Далі, зорово розділивши оброблений кінець кабелю на три частини, звільніть від екрануючої частини приблизно одну його третину. При цьому важливо не допускати надривів фольги і тонких провідників.
4
Тепер, за звільненій частині дроти, зробіть ще один поздовжній надріз. Після цього треба звільнити несучу жилу від ізолюючого шару. Таким чином, перед вами повинен виявитися цілком підготовлений до обтискача коаксіальний кабель .
5
Останнє, що вам необхідно зробити - акуратно встановити Ф-роз'єм на оброблений кабель . Для цього візьміть ТВ-роз'єм і акуратними рухами руки за годинниковою стрілкою накрутите його на коаксиал. Закріпіть місце зчленування кабелю і роз'єму за допомогою клею, ізоляційної стрічки або паперового скотча.
6
Вставте Ф-роз'єм в гніздо телевізора і перевірте якість ТВ-сигналу. Якщо якість сигналу погане, то необхідно знову зняти роз'єм і перевірити, щоб жили екрануючого провідника не накладалися на основну жилу.
Корисна порада
Приступаючи до розбирання кабелю, зверніть увагу, що коаксиал складається з декількох шарів: основного несучого провідника (як правило, мідного) і екранує обплетення.
Коаксіальні кабелі нерідко підключають до роз'ємів типу BNC. Пайки вони не вимагають, і приєднуються шляхом обтиску, аналогічно сучасним з'єднувачів типу RJ. Але їх обтиск припускає використання навіть більш рідкісного інструменту, ніж паяльник.
Інструкція
1
Переконайтеся, що обладнання, до якого підключений кабель , знеструмлено. Також переконайтеся, що в кабель не подається звідки-небудь високочастотна енергія навіть малої потужності. Тут і далі під знеструмленням розуміється не тільки вимикання, але і від'єднання від мережі живлення. Кабель використовуйте такий, щоб його хвильовий опір відповідало вказаним в документації на використовувану апаратуру. Те ж стосується і роз'ємів.
2
Візьміть трубку, що входить в комплект поставки роз'єму. Заздалегідь надіньте її на кабель ще до його зачистки.
3
Зачистіть кабель таким чином, щоб відстань між місцем зачистки зовнішньої оболонки і аналогічним місцем внутрішньої оболонки становило близько 5 мм. Центральна жила повинна виступати з оболонки приблизно на 10 - 15 міліметрів. При перегляді відеоматеріалу, посилання на який наведено в кінці статті пам'ятайте, що використовувати для цього ніж, як показано там, вкрай небажано. Кусачки значно менш травмонебезпечні, і саме їх рекомендується застосовувати для зачистки будь-яких проводів.
4
Загніть оплетку в бік зовнішньої оболонки таким чином, щоб повністю виключити її замикання на центральну жилу.
5
Вставте центральну жилу в отвір роз'єму таким чином, щоб внутрішня ізоляція виявилася притиснутою до його корпусу.
6
Перенесіть провідники центральної жили на циліндр, розташований на роз'ємі.
7
Трубку, яку ви заздалегідь наділи на кабель перед здійсненням операції, пересуньте таким чином, щоб вона виявилася поверх не тільки циліндра, а й обплетення.
8
Візьміть спеціальний інструмент, призначений для обтиску з'єднувачів типу BNC. Надіньте його на трубку і стисніть.
9
Переконайтеся, що прилад, до якого ви хочете приєднати кабель , також знеструмлений і не генерує високочастотну енергію. Одягніть штекер на ту розетку BNC, до якої його необхідно підключити. Зіставте пази на штекері з виступами на розетці. Поверніть гайку на штекері вправо до клацання.
10
Пам'ятайте, що роз'єми типу BNC є нерозбірними. Зняти такий з'єднувач з кабелю після обтиску можна.