Як зміцнити фундамент. Як підсилити фундамент самому відео.

Іноді без видимих на те причин починають з'являтися тріщини на стінах будинку. Само по собі це явище не страшно, але воно означає, що просідає фундамент, а це становить небезпеку для всього будови в цілому. В такому випадку слід негайно зміцнити фундамент будинку, поки не пізно, зупинити деформацію на самому початку.
Інструкція
1
Перш за все, визначте, з якої причини відбувається осідання фундаменту. Причин може бути декілька: грунт з різною щільністю по периметру фундаменту, споруда будівлі на двох роздільних фундаментах, підмивання основи під фундаментом. В суху пору року зробіть вибірку грунту через невеликі проміжки протягом усього фундаменту і порівняйте щільність грунту, склад і вологість проб.
2
Якщо на просідає ділянці фундаменту грунт нещільний, а проби мають підвищену вологість, це вказує на розмиття фундаменту ґрунтовими водами. Також можливо, що вимивання відбувається через неправильно розрахованої системи каналізації або ж витоків у системі водопостачання. Перевірте ці системи на можливі несправності. В такому випадку слід зробити дренаж фундаменту за допомогою дренажної труби в основі фундаменту або ж дренажного каналу, зміцнити його бетонної заливкою.
3
Якщо ж грунт по всій ділянці досить сухий, але має різну щільність, це і є причиною просадки фундаменту через нерівномірного розподілу природного просідання грунту. В цьому випадку необхідно зміцнити фундамент будинку, якнайбільше збільшивши його опорну площу. Для цього разройте підставу фундаменту, підведіть під нього арматуру і залийте бетоном разом з виступаючими краями арматури. Таким чином можна перерозподілити навантаження і зупинити просідання. Щоб уникнути порушення цілісності фундаменту, на іншій ділянці проливку бетоном необхідно провести по всьому периметру будинку.
4
Найбільше неприємно, коли будова стоїть на двох роздільно виконаних фундаментах. В такому випадку крім вищевказаних дій, скоріше за все, потрібно буде при заливці бетону в основу фундаменту також встановлювати пояс з арматури, або ж робити загальну стяжку.В цілому зміцнення фундаменту краще довірити професійним будівельникам, оскільки в цьому питанні є безліч нюансів і тонкощів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Zlh9I7DyaXQ