Як заклеїти книгу.

Іноді з необережності дитини або дорослої людини може порватися книга. Тоді доводиться приводити її в порядок усіма підручними засобами. Для невеликого ремонту можна скористатися малярською стрічкою, яку можна купити в канцелярському магазині, або скотчем. Важче привести книгу в нормальний стан, якщо у неї відірвалася обкладинка або випало багато сторінок, але і ці проблеми можна вирішити.
Вам знадобиться
  • - малярська стрічка;
  • - скотч;
  • - клей;
  • - нитки і голка;
  • - шило.
Інструкція
1
Щоб приклеїти відірвану сторінку книги, прикладіть її на початкове місце розташування. Відміряйте малярську стрічку необхідної довжини і нанесіть на неї клей. Прикладіть стрічку таким чином, щоб вона охопила не тільки сторінку, але і частина палітурки (можна, щоб вона захопила і невелику частину наступної сторінки). Розправте стрічку і дайте висохнути клею. Тепер всі сторінки на місці.
2
Щоб склеїти розірвану сторінку візьміть скотч, тоді текст на ній залишиться читабельним. Відріжте його шматочок необхідної довжини і проклейте ним всю сторінку по ширині, навіть якщо вона порвана не до кінця. Не обрізайте скотч на середині сторінки, так як з часом він може трохи відклеїтися, через що до цієї сторінки може приклеїтися наступна. До того ж, сторінка, проклеенная повністю, буде набагато міцніше, на відміну від НЕ проклеєних до кінця сторінок.
3
Якщо книга в м'якій палітурці розпалася на сторінки, то складіть всі сторінки по номерам. У зібраній стопці сторінок шилом проколіть 3 дірки. Щоб було легше робити дірки скористайтеся дрилем. Залежно від розміру книги кількість дірок можете збільшити, наприклад, на формат А4 краще зробити 7 дірок.
4
Починайте зшивати блок сторінок, з другої дірки попередньо протягнувши нитку в один кінець. Потім поверніться назад до першого отвору, добре затягніть нитку і зав'яжіть її так, щоб вузол опинився на отворі. Для надійності корінець книги проклейте клеєм і дайте висохнути.
5
Відновлюйте таким способом тільки ті книги, у яких досить велике внутрішнє поле, в іншому випадку можете зашити частину тексту.
6
Зверху обклейте корінець книги скотчем. Також за допомогою скотча можете заламинировать обкладинку. Тільки спочатку потренуйтеся на звичайному аркуші паперу, так як, приклеївши скотч неправильно, зняти його не представляється можливим. Візьміть широкий скотч і акуратно наклейте смужки один біля одного на обкладинку. Реставрація закінчена.
Пуховик практичний і зручний, носити його можна в місті і туристичному поході. Служити він може довго, оскільки зазвичай зшитий з такої тканини, якою знесенню практично немає. Єдине, що йому серйозно загрожує - механічні пошкодження. Закласти утворилися діри можна різними способами, але найкраще їх заклеїти, оскільки в цьому випадку пух НЕ БУДЕ вилазити назовні.
Вам знадобиться
  • Клей залежить від складу тканини. Можна використовувати AQUASURE, "Момент Кристал", "Супермомент", "БФ-6". Також буде потрібно ремонтний клапоть, який зазвичай додається до куртки, і скотч.
Інструкція
1
Огляньте пошкодження. Якщо порваний або порізаний тільки зовнішній шар тканини, можна спробувати обійтися без клею. Все залежить від місця пошкодження. У деяких випадках можна зробити аплікацію, приклеїти фірмовий лейбл або зробити декоративний шов. Якщо ж такої можливості немає, а пошкодження з рівними краями - виріжте відповідний за розміром шматок такої ж тканини, змастіть його клеєм "БФ-6" із зовнішнього боку (такий же, як зовнішня сторона пуховика), вкладіть під краю прорізи. Зіставте краю прорізи і притисніть.
2
Якщо краї дірки нерівні, доведеться проводити капітальний ремонт. Тут можливі два варіанти: пошкодження велике, але внутрішній шар не прорізаний, або найсерйозніший випадок - прорізаний внутрішній шар і пух виліз назовні.
3
Викроїте з ремонтного клаптя 2 заплатки. Якщо розмір пошкодження значно більше - використовуйте чохол або підберіть відповідну тканину. Ретельно очистіть тканину від пуху. Це можна зробити за допомогою шматка скотча. Приклейте його з внутрішньої сторони ушкодження, але не притискайте, а тут же зніміть. Те ж саме можна зробити і з зовнішнього боку. Пушинки залишаться на клейовому шарі.
4
Змастіть поверхню внутрішньої заплатки клеєм. Вкладіть її в дірку, розправте краю ушкодження і притисніть. Дайте клею висохнути. Змастіть клеєм виворітну сторону зовнішньої заплатки і накладіть її на пошкодження.
Зверніть увагу
Невелике пошкодження можна заклеїти просто скотчем, акуратно приклеївши його з внутрішньої сторони і поєднавши краю розрізу.
Корисна порада
Якщо немає ремонтного клаптя, можна використовувати компресійний чохол, який зазвичай шиється з тієї ж тканини.