Як побудувати вольєр для собак.

Для тих, хто живе в заміському будинку і тримає собаку , кращим рішенням може стати хороший вольєр для чотириногого друга. Саме тут він зможе спокійно переміщатися, їсти, вирощувати потомство і при цьому не заважатиме нікому з домочадців або гостей. Побудувати вольєр для собак можна самостійно.
Вам знадобиться
  • - матеріали для підлоги (бетон, асфальт, дошки);
  • - матеріали для стін (металеві прути, сітка, решітка, а також дошки, профнастил);
  • - матеріали для даху (дерев'яні балки, черепиця, шифер, руберойд);
  • - будка.
Інструкція
1
Визначте розмір вольєр а, для цього виміряйте собаку в холці. Якщо собака невелика, менше 50 см, їй буде достатньо площі 6 квадратних метрів. Для собаки зростом 50 - 65 см передбачте вольєр близько 8 кв. м., а собаці вище 65 см може виявитися мало навіть 10 «квадратів». Для кількох собак збільште площа хоча б в 1,5 рази.
2
Оберіть місце для вольєр а, це повинна бути простора суха майданчик, з достатнім провітрюванням і освітленістю. Зверніть увагу на наявність подразників, якщо ви плануєте розводити цуценят, зайві тривоги для собаки будуть абсолютно ні до чого.
3
Продумайте конструкцію вольєр а. Для зимового проживання обов'язково передбачте невелику будку, а для ощенившейся суки повинен бути готовий затишний утеплений будиночок з подвійним входом. Чим вище ви зробите стелю вольєр а, тим зручніше буде його прибирати.
4
Почніть будівництво вольєр а для собак. Позначте і розмітьте периметр. Якщо ви підходите до будівництва серйозно, залийте бетонний фундамент на глибину 0,5 метра. В крайньому випадку, зробіть підлогу з дощок. Щоб підлога можна було мити зі шланга, зробіть ухил у бік виходу. Земляну підлогу не тільки холодний, але і містить в собі небезпеку того, що собака може прорити хід під однією з загорож.
5
Підніміть стіни вольєр а. Хоча б одну стіну зробіть прозорою, з металевих прутів або решітки. Оптимальне рішення - заварені на однаковій відстані гладкі металеві трубки або прутки з кроком 50 - 100 мм (залежно від розміру собак). Якщо собаки не великі, використовуйте решітку або сітку-рабицю, але врахуйте, що сітка рабиця не надто надійна і буде гриміти кожен раз, коли собакам захочеться на неї стрибнути. Глухі стіни виконайте з дерева, шиферу, профнастилу, одна зі стін може бути стіною будинку або паркану.
6
Якщо ви плануєте критий вольєр, зробіть дах. Для цього зміцните крокви, обрешітку і покрийте будь-яким відповідним матеріалом: шифером, черепицею, руберойду, оцинкованого заліза. Висота даху повинна бути такою, щоб людина могла знаходитися в вольєр е в повний зріст.
7
Забезпечте собак теплими будками і годівницями. Для собаки з цуценятами передбачте гарне просторе приміщення з подвійним входом (а також входом для вас). У будь-якому випадку будка повинна бути утеплена, тому оббейте стінки зсередини теплим матеріалом - повстю, старим килимом і т.п. Дуже зручна для собаки будка з плоским дахом, на якій вона змогла б лежати.
8
Двері вольєр а повинна закриватися на клямку, але обов'язково передбачте більш надійний замок, щоб мати можливість закрити собак, коли вас не буде вдома.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=AvhqIKBNi2E