Як заправити картриджі Xerox Phaser.

Вартість оригінального картриджа Xerox Phaser досить висока. Якщо ви часто користуєтеся принтером, то кожен місяць вам доведеться купувати картридж. Можна, звичайно, користуватися і не оригінальними, але при цьому може страждати якість друку. Хоча з цієї ситуації можна знайти інший вихід: навчитися заправляти картриджі самостійно. Зрештою, ви придбаєте корисний навик, який допоможе заощадити чималі кошти.
Вам знадобиться
  • - принтер;
  • - картридж Xerox Phaser 3100;
  • - тонер.
Інструкція
1
Далі буде розглянуто процес заправки картриджа на прикладі моделі Xerox Phaser 3100. Перш ніж приступати до його заправці, вам необхідно придбати тонер. Слід зазначити, що тонер краще брати більш дорогий, наприклад, Xerox 3220 або Samsung 1210. Дані марки набагато якісніше в порівнянні зі своїми більш дешевими аналогами. І, звичайно ж, якість друку буде краще.
2
Тепер вам необхідно підготувати робоче місце. Очищати поверхню від тонера досить складно, тому необхідно запобігти його попадання на поверхню килимів або інших покриттів. Також потрібно стежити, щоб у приміщенні не було ніяких протягів, так що вікна слід закрити. Найменший вітерець може рознести тонер по всій кімнаті. Заправку проводите в старому одязі. З тонером треба працювати гранично акуратно, уникаючи його потрапляння в очі та дихальні шляхи.
3
Вийміть картридж із принтера. Вивчіть картридж. З кожною його боку є болт. Відкрутіть ці болти. Відсік з тонером фіксується двома штифтами. Вийміть ці штифти з картриджа. Після цього вийміть відсік з відпрацьованим тонером.
4
Тепер зверніть увагу на вісь фотобарабана. Натисніть на цю вісь, як би штовхаючи її всередину. Таким чином витягніть фотобарабан, а також ролик заряду, щоб почистити їх. Ролик заряду спочатку необхідно промити, після чого акуратно протерти.
5
Тепер викиньте відпрацьований тонер з відсіку. Потім встановіть фотобарабан на місце. Як ви побачите, доступ до пробки відсіку, куди потрібно засипати тонер, обмежують шестерінки. Зніміть їх. Після цього ви отримаєте доступ до пробці. Витягніть її. Засипте у відсік приблизно 80 грам тонера і закрийте пробкою відсік. Далі просто зберіть картридж назад і вставте його в принтер. Для перевірки якості друку можете роздрукувати тестову сторінку.
За загальної конструкції основну масу картриджів Xerox можна розділити на багато різних видів, але найпоширеніший вид можна розглянути на прикладі картриджа Xerox Phaser 3117. Цього прикладу вистачить, щоб ви змогли розібрати, в принципі, будь картридж Xerox.
Вам знадобиться
  • Хрестова викрутка, плоска викрутка, гумові рукавички.
Інструкція
1
Тонер дуже легкий і летючий, тому, працювати з будь-яким картриджем найкраще під витяжкою, бажано в респіраторі. Якщо не хочете витратити весь день на відмивання пальців і нігтів, надіньте гумові рукавички (працювати в них зручніше, ніж в будь-яких інших). Кожну зняту пластикову деталь бажано протирати від тонера зволоженою спиртом ганчірочкою або чистити пилососом.
2
Покладіть картридж вниз фото-барабаном і викрутити з верхньої кришки два гвинти. На деяких моделях цього типу верхня кришка також притискається правої бічної. У цьому випадку потрібно викрутити гвинти з бічної кришки (їх там три), і потягнути в сторону.
3
Коли знімете бічну кришку, акуратно, щоб не зламати пластикові засувки, потягніть край верхньої кришки вперед і вгору. Кришка повинна легко знятися по напрямних. Якщо ви все-таки зламали засувки (таке може трапитися через недосвідченість), не турбуйтеся: гвинти будуть досить щільно притискати кришку до корпусу.Теперь можна знімати ліву кришку: для цього потрібно викрутити з неї три гвинти, і акуратно потягнути. Якщо зробити це занадто різко, можна розсипати шестерінки.
4
Далі зніміть вал переносу заряду: знаходиться над фото-барабаном, тримається за допомогою притисків. Потягніть притиск на себе і посуньте вал уздовж осі, він повинен легко витягти. Тепер можна витягувати фото-барабан. Витягніть сталевий штифт, і, підштовхнувши барабан знизу пальцем, акуратно виймайте. Пам'ятайте: ця річ тендітна, боїться яскравого світла, так що краще всього загорнути її в газету і покласти на що-небудь м'яке.
5
Щоб витягнути тон-вал, зніміть дозуюче лезо, що відділяє бункер з тонером. Для цього потрібно викрутити два гвинти зверху і підчепити його збоку викруткою. З дозуючим лезом в картриджах такого типу потрібно поводитися акуратно: інакше на віддрукованих листах з'являться непотрібні вертикальні полоси.Теперь залишилося зняти шестірню з боку лівої кришки, і, зсунувши тон-вал уздовж осі, витягнути його з картриджа.
Корисна порада
Для коректної роботи після складання рекомендується вичистити спиртом вал переносу заряду і протерти ацетоном кромку дозуючого леза.