Як монтувати гіпсокартон.

Гіпсокартон - сучасний, недорогий і досить легкий в монтажі будівельний матеріал. З його допомогою можна без особливих зусиль вирівняти стіни, стелю або ж зробити легку міжкімнатну перегородку. З такою роботою впорається без особливих проблем будь-який досить досвідчений домашній майстер.
Вам знадобиться
  • - столярний рівень
  • - будівельний ніж
  • - мотузка
  • - схил
  • - викрутка або шуруповерт
  • - дриль
  • - електролобзик
  • - саморізи
Інструкція
1
Якщо ви вирішили монтувати гіпсокартон - насамперед, придбайте матеріали, необхідні для обрешітки. В принципі для цього можна застосовувати дерев'яний брус, але зараз є, спеціально призначений жерстяної профіль для обрешітки, і напрямні для кріплення на стіну. Для кріплення в стіну придбайте шурупи з пластиковим дюбелем, а для кріплення профілю між собою і кріплення гіпсокартону - дрібні монтажні шурупи.
2
При монтажі, перш за все, прокладете по одній зі стін направляючу (в разі монтажу перегородки або стінового покриття - по стелі), ретельно звіряючись зі столярним рівнем. Після цього вже можна прокласти напрямні по колу приміщення, спираючись на першу напрямну щоб уникнути перекосу. Якщо ви вмонтовуєте гіпсокартон на стіну - застосовуйте Виска. Цю роботу вам може полегшити лазерний столярний рівень.
3
Після цього встановіть обрешітку з профілю. При цьому відстань між ним не повинно перевищувати 80 сантиметрів, і профіль при цьому повинен бути встановлений таким чином, щоб при установці листа гіпсокартону він перекривав крайній профіль, рівно посередині, залишаючи місце для наступного листа. В точках перетину профілів, у нижній деталі борта обрізаються, а сама точка з'єднання підвішується до стелі за допомогою спеціального підвісу. Якщо ви вмонтовуєте стеля - не забудьте передбачити підвіси в тому місці, де у вас знаходитиметься люстра чи інші важкі деталі інтер'єру.
4
Розмітьте листи гіпсокартону таким чином, щоб деталі, що примикають до стіни після монтажу, мали невеликий зазор. Для різання гіпсокартону, по прямих лініях будівельним ножем робиться надріз з одного боку, після чого лист ламається по лінії, і обрізається картон з іншого боку. Для фігурних ліній застосовується електролобзик.
5
Після цього можна монтувати гіпсокартон на обрешітку. По закінченні, шви між листами щоб уникнути появи тріщин проклеюються стрічкою-серпянкой і вирівнюються шпаклівкою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=nTDD_LLhezw
Зверніть увагу
Прочитавши цю статтю, ви зможете самостійно змонтувати гіпсокартон на стіни або стелю ремонтується приміщення. Дізнаєтеся про види гіпсокартону і монтажного профілю, і в якому випадку використовується кожен вид залежно від вологості приміщення.
Корисна порада
1.1 Обшивка стін гіпсокартоном. 1.1.1 Розглянемо для початку, монтаж стіни з гіпсокартону, реалізованої на металевому каркасі. Цей вид робіт, також називають виготовлення фальшстен. Основне правило при монтажі листа гіпсокартону, полягає в тому, що якщо листа не вистачає по висоті і виникає необхідність додавати ще шматок, то потрібно пам'ятати, що наступні аркуші потрібно монтувати в шаховому порядку ...