Як почати портретний нарис.

Портретний нарис - жанр публіцистичної прози, покликаний розкрити духовний світ людини, її характер, психологічні характеристики, звички шляхом опису конкретних вчинків і їх наслідків.
Інструкція
1
Почати портретний нарис необхідно з пошуку героя. На перший погляд може здатися, що портретний нарис матиме більший успіх, якщо в якості головного героя виступить знаменита особистість. Сучасні ЗМІ рясніють різноманітною інформацією про зірки і представниках еліти. Читач вже неабияк стомлений нескінченними розлученнями, скандалами, зрадами та інтригами. Тому люди з великою теплотою візьмуть нарис про такий же простому і на перший погляд не примітному людині, як вони самі.
2
Приступайте до збору інформації. Жанрова особливість портретного нарис а в тому, що він гармонійно поєднує документальне та художнє начало. Враховуйте це при зборі інформації. Розмежуйте фактографічні відомості та інформацію експресивно-оцінного характеру.
3
Найкращого результату ви досягнете, якщо будете черпати відомості з різних джерел. Візьміть інтерв'ю у майбутнього героя вашого нарис а. Поговоріть з його рідними, знайомими, товаришами по службі. Щоб скласти повну картину ознайомтеся з офіційними документами.
4
Зібравши всю необхідну інформацію, складіть попередній план портретного нарис а. Композиція творів даного жанру включає в себе зав'язку, розвиток дії, кульмінацію і розв'язку. Якщо ви вважаєте за необхідне розширити композиційний лад, то можете додати пролог і епілог.
5
Визначте структуру нарис а. Ви можете викладати інформацію як в хронологічному порядку (він був ..., потім зробив ..., потім став ... і т.д.), так і в зворотному (зараз він ... займається ..., але був час, коли ця людина ... і т .д.).
6
Тільки після вибору послідовності подачі матеріалу приступайте до вступної частини. Попутно записуйте цікаві думки, тези, цитати, які стануть в нагоді вам в подальшій роботі над нарис ом.