Як продовжити життя букету.

Живі квіти, що стоять у вазі, привносять в атмосферу будинку дух торжества. Яскравий букет ніби перетворює інтер'єр, змушуючи його грати соковитими фарбами. І хочеться зберегти цю особливу романтику, відчуття тихого свята надовго. Особливо, якщо букет подарований коханою людиною.
Вам знадобиться
  • - вода;
  • - ваза;
  • - лимонна кислота або оцет;
  • - хвойний екстракт;
  • - цукор;
  • - пральний порошок;
  • - щіточка;
  • - гострий ніж або секатор.
Інструкція
1
Приготуйте вазу з водою. Вода повинна бути кип'яченою, а не з-під крана. Перед тим, як наповнити вазу, дайте воді відстоятися близько години при кімнатній температурі.
2
Якщо у вас знайдеться в будинку стара радянська п'ятикопійчану монета (підійде, втім, будь мідна) - покладіть її на дно вази з водою. Вона збиратиме на себе наліт, що осідає на стінках посудини.
3
Поки вода відстоюється, підготуйте квіти. Звільніть букет від обгортки, під кутом подрежьте стебла квітів. У жасмину, хризантем, троянд і бузку злегка розщепніть їх.
4
Видаліть у кожної квітки нижні слабкі відростки. Позбавтеся від листя в нижній частині стебла, оскільки, будучи занурені у воду, вони почнуть гнити.
5
Додайте у воду, призначену для квітів, пару крапель оцту або кілька крупинок лимонної кислоти. Розмішайте її і поставте букет в розчин.
6
Щодня промивайте під струменем холодної води і подрезайте стебла рослин. У квітів з деревним стеблом (наприклад, бузку) його слід щодня очищати за допомогою м'якої щіточки.
7
Міняйте воду у вазі кожен день. Не забувайте, що вона повинна бути кип'яченою і відстояною.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=DeRoU6-MD-k
Зверніть увагу
Майте на увазі, що не всі квіти здатні безболісно сожітельствовать в одній вазі. Так, наприклад, ні троянди, ні гвоздики не сприймають ніякого сусідства.
Корисна порада
Якщо ви самі складаєте букет, то зрізайте квіти рано вранці. Робіть це гострим ножем або секатором, розташувавши лезо під кутом до стебла. Після того, як квіти зрізані, відразу ж занурте їх до чашелистиков в воду.Вместо оцту і лимонної кислоти ви можете додати у воду хвойний екстракт. Він має бактерицидні властивості і дозволить вам надовго зберегти квіти свіжими. Для одного літра відстояної води вам буде потрібно 50 грам цукру і 50 грам хвойного екстракту, які необхідно розчинити у воді. Якщо ж хвойного екстракту під рукою немає, то його можна замінити звичайним пральним порошком. Просто додайте у воду засіб у кількості, яка вміститься на кінчику ножа.