Як провести урок в першому класі.

Навчальний процес в молодшій школі має свою методичну специфіку, від дотримання якої безпосередньо залежать успіхи першокласників, їх ставлення до навчання в подальшому. Багато в чому від вчителя залежить, чи буде маленький учень прагнути до знань, з радістю ходити в школу.
Інструкція
1
У першому класі навчаються діти 6-7 років. У цьому віці відбувається зміна провідної діяльності з ігрової на навчальну. В одних дітей цей процес відбувається легко і безболісно, в інших - більш складно. Але для будь-якої дитини це переломний етап у розвитку, пов'язаний зі стресом. Тому маленького учня необхідно підтримувати, забезпечувати комфортне середовище.
2
Який би предмет ви не викладали, дотримуйтеся загальних правил роботи з першокласниками.
3
Для цих маленьких учнів дуже важливі особисті взаємини з учителем. Найчастіше, вони лягають в основу подальшого відношення до предмету. Тому будьте доброзичливі, чемні, проявляйте увагу не до окремим учням, а в рівній мірі до кожного. Діти, бачачи добре ставлення і вашу щиру доброту, будуть намагатися порадувати улюблену вчительку своїми успіхами.
4
Враховуйте також, що дітям у цьому віці складно довго концентрувати увагу на навчальній діяльності. Тому кожні 15-20 хвилин проводите веселу розминку. Інакше діти у другій половині уроку перевтомився чи, навпаки, не зможуть більше всидіти на місці, почнуть вставати зі своїх місць, ходити по класу.
5
На початку навчального року намагайтеся часто включати ігрові елементи в освітній процес. Адже ще зовсім недавно ці пустотливі першокласники ходили в дитячий сад, і їм складно відразу адаптуватися до нових умов.
6
Щоб грамотно і ефективно провести урок у першому класі , враховуйте психофізіологічні особливості дітей у цьому віці.
7
При поясненні нового матеріалу проговорюйте інформацію голосно і чітко, повторюйте ключові моменти кілька разів.
8
Диктуйте повільно, чітко вимовляючи всі частини слова, тому діти тільки починають вчитися, і те, що здається вам елементарним, для них, найчастіше, складно і незрозуміло.
9
При фронтальному опитуванні з пройденого на минулому занятті матеріалу уважно стежте за реакцією класу на свої запитання. Першокласники часто бояться зізнатися, що не зрозуміли чогось, але їх поведінка (погляд, жести, міміка) видають їх. Уважно придивіться до дітей, і ви побачите, які аспекти викликають у них складності.
10
Враховуйте також той факт, що будь-яка відповідь перед класом є для дитини в тій чи іншій мірі стресом. Діти бояться, що вчитель раптово задасть їм питання, а вони не зможуть на нього відразу правильно відповісти. Чи не менше страшить першокласників і реакція їх товаришів. Щоб попередити появу цих складнощів, попереджайте учнів про майбутній опитуванні, давайте їм можливість повторити матеріал. При відповіді дитини забезпечте тишу в класі , ввічливо припиняйте всі коментарі та репліки дітей під час виступу учня.