Як дізнатися вік сухопутної черепахи.

Сухопутні черепахи в середньому живуть в неволі близько 40 років. При правильному догляді і відсутності захворювань черепаха може прожити у вас вдома 50 і більше років. А як визначити вік черепашки, яка зовсім недавно стала вашим вихованцем?
Інструкція
1
Дати детальну інформацію про вік е черепахи і тонкощах її змісту - завдання заводчиків. Але й вони далеко не завжди можуть точно визначити вік. Є всього пара способів це зробити. Один з них - виміряти довжину панцира. Призначте до панциру лінійку і зафіксуйте відстань найдальших один від одного точок. Порівняйте результати. Новонароджені сухопутні черепашата з'являються на світ розміром трохи більше 3 см. До однорічного вік у їх панцир виростає до 5 см, до дворічних - до 6 см. У 3 роки розмір збільшується до 8 см, в 4 - до 10 см, в 5 - до 12 см, в 6 - до 14 см. Залежно від якості корму, рівня щодня споживаного кальцію та умов утримання черепахи , їх зростання може досягати великих розмірів, але рідко перевищує 18 см. Сухопутні черепахи , що живуть в дикій природі, досягають майже 30-сантиметрових розмірів.
2
Уважно розгляньте число кілець на панцирі. Перші з них з'являються ближче до однорічного вік у. Саме в цей період сухопутна черепаха росте особливо інтенсивно. Протягом першого року життя на панцирі з'являються по 2-3 кільця. В кожний наступний рік, як правило, утворюються ще по 1 або 2. У черепах-довгожителів вони сильно тьмяніють і з вік ом стають гладкими. Варто відзначити, що цей спосіб визначення вік а «працює» тільки укупі з першим, і цілком на його результати покладатися не слід.
3
Сухопутні черепахи стають статевозрілими до 5-6 років, в дикій природі - до 10 років. У самок процес настає пізніше самців. До цього періоду панцир обох статей набуває витягнуту форму і темніє. У самців виростають довгі кігті і хвіст, вони стають агресивнішими по відношенню один до одного і більше уваги приділяють самкам. Але при хороших умовах утримання статеве дозрівання може відбутися набагато раніше, тому даний спосіб є далеко не точним і не береться в розрахунок без перших двох.