Як пов'язати модний бере спицями.

М'які трикотажні берети не виходять з моди вже майже сто років. Це найромантичніший і жіночний головний убір, який йде практично всім жінкам. Зв'язати такий бере спицями зовсім не складно. Поповнити свій гардероб можна за один-два вечори.
Вам знадобиться
  • - 100 г пряжі (65% меріносной вовни, 35% кашеміру);
  • - 5 панчішних спиць № 5,5;
  • - 5 панчішних спиць № 6.
Інструкція
1
Зв'яжіть зразок. Для цього: наберіть на спиці № 6 сімнадцять петель і зв'яжіть 23 ряду лицьовій гладдю: один ряд - всі петлі лицьові, а другий - виворітні, далі ряди чергуйте. Через 23 ряду має вийти квадрат 10х10 см. Бере в'яжеться на панчішних спицях по колу, тому всі ряди пров'язуються тільки лицьовими петлями.
2
Наберіть на спиці № 6 вісім петель (по 2 петлі на кожну спицю) і в'яжіть кругові ряди лицьовій гладдю. При цьому в кожному другому круговому ряду додавайте на кожній спиці по 2 петлі, вив'язуючи посередині і наприкінці кожної спиці лицьову схрещену петлю з поперечної нитки. Для цього: підхопите поперечну нитку, яка з'єднує дві петлі, лівою спицею рухом від себе, введіть в неї справа наліво праву спицю і, підхопивши за задню стінку, пров'яжіть лицьову петлю. Через 38 кругових рядів від набірного краю в роботі повинно виявитися 152 петлі (по 38 петель на кожній спиці).
3
Прив'яжіть контрастну нитку до кожної 19-ої петлі і далі починайте зменшення. Для цього пров'язуйте в кожному 2-му круговому ряду відзначену петлю разом з попередньою лицьовій. Через 14 кругових рядів (або через 52 ряду від набірного краю) в роботі залишиться 96 петель. Контрастні нитки отвязіте або акуратно, не пошкодивши бере, обріжте ножицями.
4
Перейдіть на спиці № 5,5 і далі в'яжіть гумку: поперемінно 1 лицьову петлю, 1 виворітну. Провязав 7 см гумки (приблизно 20 рядів), всі петлі вільно закрийте. Згорніть гумку навпіл, підігніть всередину і акуратно пришийте. Бере готовий.
5
Готовий бере можна залишити без зміни (пов'язаний з однотонної пряжі він виглядає дуже елегантно), а можна привнести в нього родзинку і прикрасити вишивкою з тієї ж або іншої (контрастною) пряжі або розшити паєтками та блискітками, а можна пришити один або декілька пов'язаних гачком квіток.
Зверніть увагу
Вибираючи для в'язання панчішні спиці, зверніть увагу на їх товщину і довжину. Всі п'ять спиць повинні бути однакової довжини і товщини. Панчішні спиці довші 25 см не зручні в роботі.
Корисна порада
Правильно підібрані спиці повинні бути вдвічі товщі пряжі, з якої ви збираєтеся в'язати.