Як вибрати ніж.

Якщо ви хочете купити простий якісний ніж, який прослужить вам довгі роки, немає необхідності вникати в будову структури металу, хімічні властивості, технологію виробництва та інші технічні характеристики, досить дотримуватися декількох простих правил.
Інструкція
1
Ніж, один з найважливіших елементів для будь-якого кухаря. Якісні ножі, це вже половина роботи, якщо ви беретеся за приготування вишуканих страв. Як мінімум для повсякденного застосування необхідно мати три ножа, два великих і один маленький. Великі ножі застосовують для нарізки м'яса, ковбас, сиру та інших продуктів. Довжина лез таких ножів повинна бути не менше 20-22 см. Маленькі ножі, необхідні для чищення овочів і фруктів, ріжуча поверхня довжиною 13-14 см. Крім цього, на кухні не завадить мати спеціальний ніж для хліба, який має вигляд невеликої пилки. Їм можна рівно нарізати навіть щойно спечений хліб.
2
Якість будь-якого ножа залежить від леза, а точніше від матеріалу з якого вона зроблена, а це, спеціальна сталь, спеціальні нержавіючі сплави і кераміка. Кращими вважаються леза, зроблені з нержавіючих сплавів, наприклад хром молибденовой або хром ванадієвої сталі, а також з кераміки.
3
Рукоятка ножа, також грає важливу роль в повсякденному застосуванні. Рукоятка може мати будь-яку форму, головне, щоб вона була зручною. Що стосується матеріалу, з якого вона виготовлена, то найкращим вважається дерево. Металева рукоятка, також користується попитом, однак такий ніж значно важче. Щодо пластикових рукояток, відгуки в основному негативні. Пластик вважається менш практичним, так як дуже легко б'ється.
4
Вага будь-якого ножа повинен бути рівномірно розподілений між лезом і рукояткою. Якщо лезо або ручка буде важче, вам доведеться прикладати великі зусилля в процесі різання, в результаті чого, рука швидко втомиться.
5
Знавці рекомендують купувати ножі, леза яких різної ширини, суть у тому, що чим ширше лезо, тим рівніше вийде зріз. З іншого боку, ножем з вузьким лезом працювати легше, однак лінія зрізу при цьому буде не рівною. Тому краще придбати один ніж з широким лезом для сервірування і один або два ножа для чищення овочів і фруктів. Ну і не завадить мати ще один універсальний ніж з лезом середньої ширини. Їм можна нарізати хліб і шинкувати овочі.
6
Ще один показник, за яким вибирають ножі - гострота. Чи не заточені ножі краще не купувати, так як якісно заточити ніж, без спеціального устаткування, буде складно. Якісні ножі, мають так звану, лазерну заточку, розпізнати таку заточку дуже просто, лезо має рівне режущее матове ребро. Ножі з лазерною заточкою немає необхідності точити, чим більше ви їм працюєте, тим він буде гостріше.
7
Будь-які ножі, навіть найкращі, вимагають спеціального догляду. Не можна різати овочі або м'ясо на сталевих або гранітних поверхнях. Якщо ви будете дбайливо і правильно обходитися зі своїми ножами, вони прослужать вам не один десяток років. Перед першим застосуванням, знавці рекомендують помити ніж гарячою водою, а після роботи сполоснути водою без миючих засобів і витерти насухо. Мити ножі в посудомийних машинах не рекомендується, від цього вони швидко тупляться. Це відбуватиметься і у випадках, якщо ножі при зберіганні будуть стикатися з іншими металевими предметами.
8
Якщо у вас ножі з дерев'яними ручками, один раз на місяць протирайте їх яким або рослинним маслом. І не забувайте, що кістки, хрящі та морожене м'ясо, нарізати звичайними ножами не можна, від цього вони швидко вийдуть з ладу. Набагато простіше і ефективніше, це робити за допомогою невеликого топірця.