Як зробити найпростіший підсилювач. Найпростіший підсилювач звуку.

Необхідність в саморобному підсилювачі регулярно виникає у гітаристів. Концертний комплект, як правило, стоїть у приміщенні для репетицій. Важить він багато, кожен раз носити його з собою незручно, тому і виникає бажання зібрати щось для домашніх репетицій. Однак на концертах такий підсилювач теж можна використовувати. Вихідна потужність його досягає 3,5-4 Вт при досить високій якості звуку.
Вам знадобиться
 • - блок живлення від старого лампового приймача або радіоли;
 • - радиолампа і панелька до неї;
 • - змінний опір на 220 кОм;
 • - гніздо вхідна;
 • - монтажний провід;
 • - шматок фанери товщиною 3-5 мм;
 • - дрібна латунна сітка або радіоткань;
 • - вихідний трансформатор від лампового приймача чи телевізора;
 • - кришка корпусу від старого CD або DVD-приводу;
 • - електродриль;
 • - лобзик;
 • - паяльник, каніфоль, олово.
Інструкція
1
У кришці корпусу розмітьте і висвердлите отвори під панельку і під кріплення трансформатора ТВЗ або йому подібного. Встановіть елементи на кришці шасі. В бічну його стінку вмонтуйте гніздо вхідного роз'єму, змінний резистор, який є регулятором гучності підсилювача. Якщо на блоці живлення відсутній вимикач, вмонтуйте і його в бічну стінку. Постарайтеся зробити так, щоб всі згадані елементи перебували з одного боку шасі. Якщо деталі, які у вас є, мають елементи кріплення, зробіть під них необхідні отвори.
2
Змонтуйте на шасі радіодеталі згідно додається схемою. Лампу поки на вставляйте. Майте на увазі, що в анодний ланцюг лампи включається високоомних обмотка вихідного трансформатора.
3
На окремій дерев'яній або фанерною панелі закріпіть динаміки, попередньо вирізавши під них отвори. Це можуть бути 2 динаміка по 1,5 Вт від телевізора або радіоли. Може бути і 1 динамік на 3-4 Вт від лампового радіоприймача. Динаміки можуть бути різної форми. Вам потрібно тільки забезпечити сумарну потужність не менше 3 Вт і сумарний опір при паралельному включенні їх 3-8 Ом.
4
При бажанні захистите динаміки дрібної латунної сіткою або радіоткань. Якщо ви використовуєте два паралельно включених динаміка, їх необхідно сфазіровать. Підберіть таке включення, при якому дифузори будуть втягуватися або виштовхуватиметься одночасно, якщо на їх ланцюг подати постійний струм невеликої напруги (наприклад, від батарейки)
5
З'єднайте блок живлення, підсилювач і динаміки так, щоб на накал подати змінну напругу 6,3 В. Підключіть постійне анодна напруга в 210-300 В, а негативне з'єднайте з корпусом шасі. Підключіть до вихідний (низкоомной) обмотці вихідного трансформатора динаміки. Вставте лампу в панель. Увімкніть підсилювач в мережу. Якщо він зібраний правильно, то після двох-трьох хвилин прогріву він буде готовий до роботи. Якщо при цьому з динаміків пролунає гучний гуде звук, то потрібно поміняти місцями проводи підключення їх до вихідного трансформатору.
6
За допомогою гітарного кабелю з'єднайте підсилювач з електрогітарою. Регулятором гучності підсилювача доможіться найбільшої сили звуку .. При гітарний регулятор повинен бути виставлений в положення максимальної гучності. Цей підсилювач зазвичай не вимагає додаткових регулювань і налаштувань.
7
З фанери зробіть корпус. Блок живлення можна розташувати в нижній частині, а шасі підсилювача - над ним. Можливі й інші варіанти компоновки. При бажанні можна декорувати корпус шкірзамінником, змонтувати на ньому ручки для перенесення і т.д.
Корисна порада
Знайдіть блок живлення, який видає постійну напругу 210-300 В і змінне накальную 6,3 В. Такі блоки живлення застосовувалися в лампових радіолах. Його, як і всі інші деталі для підсилювача, можна купити на радіоринку. Якщо, звичайно, ви не знайдете їх де-небудь в комірці або в гаражі.У потрібна лампа 6П9 або пальчиковий її аналог 6П15П. Замість вихідного трансформатора ТВЗ можна спробувати застосувати вихідний трансформатор кадрової розгортки від лампового телевізора ТВК. При експлуатації підсилювача в якості гітарного комбіка потрібно мати на увазі, що при включенні гітарних приставок між інструментом і підсилювачем потужність звуку може різко зрости. Тому регулювання потрібно проводити від тихого звучання до гучного. Якщо до одного блоку живлення підключити два таких підсилювача, можна отримати високоякісні комп'ютерні колонки.
Підсилювач низької частоти, зібраний на інтегральної мікросхемі, зручний тим, що не вимагає налагодження після складання. Однією з найбільш поширених мікросхем для використання в таких підсилювачах є LM386.
Інструкція
1
Підключіть другий і четвертий висновки мікросхеми LM386 до загального проведення.
2
Приєднайте шостий висновок мікросхеми до шини харчування (+6 вольт), але харчування на цю шину поки не подавайте.
3
Візьміть змінний резистор на десять кіло. Розташуйте його ручкою вгору, висновками до себе. Лівий висновок резистора з'єднайте з загальним проводом, середній підключіть до третього висновку мікросхеми, правий - до виходу джерела сигналу. Вийшов регулятор гучності.
4
Зберіть так звану коригуючу ланцюжок. Для цього з'єднаєте послідовно конденсатор ємністю близько 0,05 мкФ і резистор опором близько 10 Ом. Цей ланцюжок включите між п'ятим виводом мікросхеми і загальним проводом.
5
Один з висновків динаміка опором в 8 Ом підключіть до п'ятого висновку мікросхеми через електролітичний конденсатор ємністю від 100 до 500 мкФ (плюсом до мікросхеми), а другий - до загального проводу.
6
Такий підсилювач має коефіцієнт посилення, рівний 20. Щоб збільшити його в десять разів, вам знадобляться ще два конденсатора. Один з них, ємністю в 0,1 мкФ, включите між сьомим висновком мікросхеми і загальним проводом. Другий, електролітичний, ємністю в 10 мкФ, підключіть між першим і восьмим висновками (плюсом до першого).
7
Якщо 200-кратний коефіцієнт посилення занадто великий, а 20-кратний - занадто малий, зробіть його рівним 50. Для цього послідовно з конденсатором на 10 мкФ включите резистор опором в 1 кОм.
8
При бажанні введіть в підсилювач додатковий підйом низьких частот. Для цього конденсатор на 10 мкФ замініть іншим, ємністю від 0,02 до 0,05 мкФ, а опір включеного послідовно з ним резистора збільште в десять разів.
9
Встановіть регулятор гучності на мінімум, подайте на підсилювач харчування і вхідний сигнал, після чого плавно збільште гучність до бажаної.