Як зігнути металеву трубу. Як зігнути самостійно прямошовні зварені металеву трубу.

Найчастіше гнуті труби потрібні для установки сантехніки або опалювального обладнання. Якщо знайти вже зігнуті відрізки труб не вдалося, ви можете зробити їх в домашніх умовах, використовуючи спеціальні пристосування.
Вам знадобиться
  • - газовий пальник;
  • - пісок;
  • - лещата
Інструкція
1
Метал при згинанні одночасно відчуває розтягування і стиснення. Щоб трубу при цьому не розірвало, і вона не прогнулася всередину, в неї слід вставити пружину, яка при згинанні труби на коліні утримає її стінки. Витягти пружину можна буде, тримаючи за довгу дріт.
2
Захистити трубу можна, наповнивши її сухим піском. Після наповнення затисніть трубу в лещата і нагрійте в тому місці, де її необхідно виконати згин. Щоб лещата НЕ позбулися міцності, не нагрівайте трубу поблизу від них. Незабаром окалина почне відлітати від труби. Це означає, що пісок прогрілося.
3
прогрілася Чи труба, визначте візуально: сталева труба прийме яскраво-червоний колір. Свідченням про нагріванні алюмінієвої труби послужить папір, що почала обвуглюватися при піднесенні до неї. Оцинковану же трубу , навпаки, не можна згинати нагрітої, так як при цьому може бути порушено її покриття.
4
Крім лещат, труби можна гнути в трубному притиску. У металеву плиту з отворами укручуються невеликі штифти. Їх слід переставляти, щоб вигин труби був потрібної форми і радіусу. Однак не завжди вдається домогтися, щоб труба була вигнута саме так, як треба. Найбільше такий пристрій підходить для згинання труб великої довжини.
5
Також для згинання труб можна використовувати плоскопараллельную пластину, спочатку має потрібну кривизну. Затисніть трубу в хомутики і почніть гнути її по пазу пластини. На даному пристосуванні можна зігнути трубу діаметром до 4 см.
6
За допомогою трубогиба (верстат Вольнова) згинають труби O15, 20 і 25 мм. Ви можете зігнути на ньому трубу у вигляді відводу, качки, скоби або калача. Для цього під хомут верстата закладіть довгу сторону труби, змастіть місце загину машинним маслом і загніть коротку сторону.
7
Для згинання труби O28 мм скористайтеся спеціальною машинкою для згинання труб. Встановіть на ній необхідний кут згинання труби, і, вставивши її в машинку, зведіть рукоятки. Використовуючи будь-який інструмент, вимірюйте довжину труби тільки після згинання. Розмір, отриманий перед ним - заготівельний.