Як очистити стелю. Як очистити білений стелю.

В процесі ремонту в квартирі мимоволі виникає питання: «Як очистити стелю?». Стелі бувають обклеєні шпалерами, пофарбовані водоемульсійною фарбою, масляною фарбою, білені, стелі з приклеєними декоративними плитками. Будь-які роботи з стелями дуже трудомісткі і не безпечні для здоров'я, тому треба бути гранично обережними.
Вам знадобиться
  • стіл, драбина, ємність для води, кисть, шпатель, молоток, зубило
Інструкція
1
розмивається стеля найкраще на столі, тому що у вас буде більше місця для розмаху руки, щоб змочити його. З драбини чистити стелю незручно і довго.
2
Щоб приступити до роботи з очищення вибіленого стелі візьміть невелику ємність з теплою водою (більшу важко утримати в руці) і кисть. Умочіть кисть в воду і рясно змочіть стеля на відстані витягнутої руки. Намагайтеся мочити "від себе", а інакше ви будете мокрими наскрізь.
3
Зачекайте 15 хвилин і зніміть набряклий шар. Якщо побілка знялася, а шпаклівка залишилася, це говорить про те, що стеля зашпаклювати якісно, а шпаклівку можна залишити. Але якщо місцями Шпаклювальний шар відходить, то шпаклівку доведеться зняти до бетонної плити з усього стелі.
4
Як тільки ви закінчите розмивати ділянку, який ви намочили, переходите до наступного - і так весь стелю. Воду міняйте частіше, від цього буде залежати якість вашої роботи.
5
На розмитому стелі видно всі його вади. Якщо ви бачите, що русти між плитами провисли, значить, вони тримаються слабо і можуть вивалитися. Візьміть молоток і простукаєте їм весь руст. Якщо він міцно тримається, то залишайте, а якщо слабо - обов'язково збийте. Ті місця, які ви збили, очистіть сухим пензлем і промийте теплою водою.
6
Дуже часто між стелею і стіною утворюються величезні щілини. Якщо їх не зачистити, то подальша обробка стелі безглузда. Візьміть зубило і легко постукувати по ньому молотком. Пухка штукатурка відвалитися, а міцна придасться для подальших робіт зі стелею. Візьміть кисть і зачистите місця, які ви збили, а потім змочіть все теплою водою.
Корисна порада
Якщо ви зачищаєте стелю від побілки, то буде не зайвим, якщо ви надягнете захисні окуляри, а на руки гумові перчаткі.Очістіть стелю від побілки (розмити) не так складно, як брудно. Тому слід пам'ятати, що бруд і вода летять на підлогу, можна легко послизнутися. А воду міняти доведеться часто - це особливість білених стель.
Під час ремонту часто виникає проблема - як швидко і ефективно видалити з стелі стару побілку перед нанесенням нового покриття. Якщо вона в хорошому стані, змивати побілку необов'язково. Можна просто розтушувати її, усунувши нерівності. Але найчастіше побілку доводиться знімати. І робити це потрібно з дотриманням усіх тонкощів.
Інструкція
1
Якщо побілка на стелі нанесена товстим шаром, знімати її треба поступово, по частинах. Візьміть шпатель. Намочіть для початку одну ділянку стелі і акуратно відскрібати побілку спочатку з нього. Потім переходьте до іншого ділянці, попередньо намочивши його. Кожен із сегментів треба очищати з максимальною ретельністю.
2
Якщо побілка лежить на стелі досить тонким шаром, зняти її буде легше. Намочіть з пульверизатора весь стелю і починайте очищати його шпателем. Енергійно водите по всій поверхні. Коли соскребете побілку, придивіться: чи не залишилося де-небудь шматочків. Якщо залишилося, намочіть ці ділянки за допомогою губки і знову соскребите побілку шпателем.
3
Найскладніше очищати від побілку, а фарбу. Якщо ж стару фарбу не прибрати, нанести на неї побілку не вийде. Тому обробіть стелю будівельним феном або спеціальним знищувачем фарби, він продається в магазинах. Також можна скористатися болгаркою з пелюстковим диском, але доведеться змиритися з великою кількістю пилу.