Як організувати агентство житла.

Посередницькі послуги при операціях з нерухомістю були затребувані навіть в СРСР (досить згадати фільм «За сімейними обставинами»). А в сучасній Росії щороку відкриваються тисячі агентств нерухомості, однак втриматися на ринку вдається лише одиницям. Які ж заходи необхідно провести для того щоб агентство стало прибутковим?
Інструкція
1
Пам'ятайте, що ви організуєте бізнес, тому всі гроші, які ви отримуєте від угод, повинні працювати на імідж компанії, а не проїдати даремно. Тому не шкодуйте коштів на обладнання та меблювання приміщення, сучасну оргтехніку та представницькі витрати. Однак не забувайте і про те, на яку клієнтуру орієнтована ваша фірма. Малозабезпечений громадянин навряд чи звернеться до ріелтора, роз'їжджаються на дорогій іномарці і має величезний офіс в престижному районі міста. І, навпаки, вельми сумнівно, що забезпечена людина буде зацікавлений в послугах агента, який подорожує на маршрутці і володіє офісом на міській околиці. Хороший заробіток залежить не від рівня продавців і покупців, а від уміння з ними працювати.
2
Вкладайте значну частину коштів в рекламу вашої фірми, особливо на перших порах, коли вас ще ніхто не знає. Якщо з грошима поки туговато, скористайтеся випробуваним методом «помилкових оголошень». Додайте в газетах оголошення про продаж/купівлю квартири по більш ніж привабливою ціною і вкажіть свої контактні телефони (краще всього, якщо це будуть стаціонарні номери). Дочекайтеся дзвінків потенційних клієнтів і спробуйте спочатку підшукати варіанти тій і іншій стороні по своїй базі даних або по базі, що сформувалася за підсумками використання цього методу.
3
Укладіть договір зі знайомими з уже розкрученого агентства-конкурента про надання вам відомостей з їх бази даних за певний відсоток від угоди (таке нерідко практикується). Якщо у вас немає знайомих в цій сфері бізнесу, то вам навряд чи вдасться що-небудь заробити самотужки. Досвідчені ріелтори не радять новачкам в цьому бізнесі відразу відкривати агентства, а попрацювати спочатку «на дядю», набувши досвіду і зв'язки з потрібними людьми.
4
Приймайте на роботу в ваше агентство і новачків, і професіоналів. Професіоналів можна знайти з числа несформованих бізнесменів, які занадто понадіялися на свої сили або ж були розорені не без допомоги неблагонадійних клієнтів (таке теж буває). Обов'язково встановіть піврічний випробувальний термін для кожного знову який прийшов співробітника. При першій же можливості відправте співробітників на курси, пов'язані з юриспруденцією, бухгалтерією, психологією, маркетингом за рахунок фірми, так як саме цих знань часом не дістає ріелторам для якісної роботи.
5
Постійно враховуйте досвід конкурентів. Найміть маркетолога або самі закінчете хоча б короткострокові курси для того щоб бути завжди в курсі роботи інших агентств по роботі з нерухомістю, що, при грамотній організації досліджень, можна зробити буквально не виходячи з офісу.