Як найняти хатню робітницю.

Домработница або помічниця по господарству - це одна з найбільш затребуваних професій. Сучасний ритм життя, умови жорсткої конкуренції, кар'єрний ріст часом не залишають часу на ведення домашнього господарства. Величезні будинки і квартири з великою кількістю побутової техніки, килимів, дзеркал, вимагають систематичного догляду. Все це можна довірити домашньому персоналу, який необхідно підбирати, користуючись послугами фахівців із спеціалізованих агентств.
Вам знадобиться
  • - документи домробітниці;
  • - договір на надання послуг.
Інструкція
1
Щоб найняти домробітницю , не шукайте оголошення в засобах масової інформації. Наймати сторонню людину, у якого не перевірені документи, немає рекомендацій і резюме - дуже небезпечний захід.
2
Зверніться в агентство з підбору домашнього персоналу. Висловіть свої побажання з приводу підбору помічниці по господарству, графіку роботи та умов обслуговування. Якщо вам необхідна тільки прибирання квартири, ви можете найняти домробітницю , оновлювану один або два рази на тиждень. При необхідності не тільки прибирання, але і догляду за білизною, наймайте прихожого співробітника на 3 дні на тиждень.
3
Якщо вам необхідно покласти на домробітницю більш широкий спектр послуг по повному веденню домашнього господарства: прання, прибирання, прасування, закупівлю всього необхідного, оплату комунальних рахунків, вам необхідно найняти домробітницю на 5 днів з двома вихідними.
4
Вахтовий метод роботи передбачає постійне проживання в вашому домі. Вам доведеться найняти двох помічниць по господарству, які працюватимуть за змінним графіком, наприклад 7 на 7 або 15 на 15 днів.
5
При зустрічі з домробітницею обговоріть всі умови праці, відпочинку і оплати. Перевірте документи, паспорт, санітарну книжку, рекомендаційні листи від колишніх роботодавців. При необхідності зв'яжіться з людьми, у яких раніше працювала помічниця по господарству, і поцікавтеся діловими якостями, а також перевірте інформацію про розірвання договору.
6
Укладіть з домробітницею договір на надання послуг. Докладно, по пунктам опишіть в ньому умови праці, відпочинку, оплати. Якщо окрім прибирання та інших господарських послуг домробітниця готуватиме їжу, вигулювати і доглядати за домашніми тваринами, поливати квіти в оранжереї, то ви можете включити дані послуги в загальну оплату або вказати суму виплат окремо. Включіть в договір пункт про нерозголошення інформації про вашому сімейному житті. Якщо ви приймаєте співробітника з випробувальним терміном, запишіть це окремим рядком.
7
Один примірник договору віддайте домробітниці, другий - залиште собі. Виплату грошових коштів за надання послуг проводите банківським переказом зі свого рахунку на рахунок помічниці по господарству. Ніколи не віддавайте гроші з рук в руки, так як в разі виникнення суперечок у вас не буде доказів, що всі належні кошти за послуги виплачені в повному обсязі.
Корисна порада
Якщо ви не хочете звертатися в агентство з підбору домашнього персоналу, то можете найняти хатню робітницю за рекомендацією друзів, знайомих або родичів.