Як обробити сауну.

Внутрішньої обробці сауни приділяється велика увага. Традиційним матеріалом для парних залишається деревина: вона естетично виглядає, володіє вологостійкістю і не нагрівається. Щоб сауна радувала погляд внутрішнім оздобленням, слід правильно вибрати деревину для обробки кожного приміщення.
Вам знадобиться
  • - дерев'яні дошки;
  • - вагонка;
  • - металеве кріплення;
  • - інструмент для різання дерева;
  • - лінійка .
Інструкція
1
Зробіть три кімнати для прийняття водних процедур: передбанник, мийну і парилку. Якщо дозволяє площа, передбачте кімнату відпочинку. Підберіть деревину для внутрішньої обробки. У всіх приміщеннях повинні бути дощаті підлоги. Вибирайте для мийної таку статеву дошку, яка не буде розбухати від великої кількості вологи. Запасіться матеріалом з хвойних порід дерева. Можна використовувати модрину - вона не вбирає воду, довго прослужить і міцна дубова дошка. Якщо робите підлоги з плитки або бетону, необхідно покласти на них дерев'яні грати з липи. Обладнайте мийне приміщення лавкою і джерелом гарячої та холодної води. Це може бути бак з краном або сучасна душова.
2
обробити стіни і стеля дошкою з липи. Від високої температури смола на них не виступить і не капне вниз. У цього матеріалу приємний легкий запах і світлий колір. Ретельно підберіть однорідні по відтінку дошки і встановіть їх так, щоб не було видно деталей кріплення. Для оздоблення стін крім липи використовуються і інші породи дерева: осика, ялина, кедр.
3
Спорудіть в парній полки уздовж глухої стіни в 2 рівня. Для любителів високих температур зробіть на другому рівні лавки шириною 60-90 см - там зручніше паритися лежачи. Передбачте знімні підголовники і підставки для ніг - вони створять додатковий комфорт. Нижній полиць в парній зазвичай використовується для сидіння, тому тут буде достатньо лавки шириною 60 см. У сауні повинен бути термометр для контролю температури повітря, а також закрита бадья з водою і черпаком. Збережіть загальний інтер'єр оздоблення для всіх приміщень. Влаштуйте в передбаннику вішалку для одягу і повісьте дзеркало. Приготуйте для кожного великий махровий рушник, капці і повстяний головний убір.
Зверніть увагу
Не робіть в сауні яскраве світло - все повинно підтримувати спокійний настрій.
Корисна порада
Для освітлення парилки і мийної придбайте герметичні влагоустойчивиє світильники, захищені плафоном і дерев'яним екраном.