Як виготовити вулики.

Від того, який у бджіл буде будинок, залежить дуже багато чого. І кількість меду, і кількість бджіл після зимівлі. Тому до виготовлення вуликів потрібно підходити з усією відповідальністю. Адже ми у відповіді за тих, кого приручили.
Вам знадобиться
 • Деревина м'якої породи
 • Фрезерний верстат (фреза або електропила)
 • Водостійкий клей
 • Цвяхи
Інструкція
1
До розкрою деталей в разі виявлення сучків дошки потрібно отстрогать, щоб не вийшло відбракування деталей вже після розкроювання.
2
Потім дошки потрібно добре просушити. Вологість деревини для вуликів по ГОСТу повинна бути не більше 15%, адже висока вологість вулика підвищує ймовірність захворювань бджіл.
3
Після цього проводиться збірка і склеювання деталей. Для більш точного складання потрібно знайти схему виду вулика, обраного вами і слідувати всім зазначеним в ній розмірами.
4
Потім в деталях за допомогою фрези вирізаються верхній і нижній льотки діаметром 23-30мм. Краю льотка потрібно ретельно обробити.
5
Після цього деталі корпуса збираються між собою за допомогою клею і цвяхів. Іноді замість клею застосовуються тонкі смужки прополісу для ущільнення торцевих з'єднань. Після збору обов'язково підганяють деталі, щоб їх з'єднання було без перекосів і щілин.
6
Після того, як вулик зібраний, його обробляють оліфою із зовнішнього боку і забарвлюють світлою фарбою. Якщо вулики не зазнають атмосферних опадів, то фарбувати їх не рекомендується.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=mB1fswMXxKs
Корисна порада
Якщо у вас немає фрези або електропили, то фальци можна зробити з планок перерізом 10 на 25мм.
Якщо ви вирішили зайнятися бджільництвом, доведеться обзавестися вуликами. Для початківця бджоляра хорошим вибором вважається міцний, зручний в роботі і досить просторий вулик-лежак, розрахований на два десятка рамок. Простота пристрою і великий обсяг дають можливість спорудити вулик-лежак в найкоротші терміни і без застосування дефіцитних матеріалів. В такому вулику цілком можна утримувати основну та допоміжну бджолині сім'ї.
Вам знадобиться
 • - дошки;
 • - дерев'яні рейки;
 • - вата або пакля;
 • - полотно;
 • - кріпильні елементи і фурнітура;
 • - рулетка;
 • - ножівка;
 • - молоток;
 • - стамеска.
Інструкція
1
Приготуйте деревину для виготовлення вуликів. Найкраще для цієї мети підходять дошки з м'яких порід деревини, наприклад з сосни, липи або осики. Огляньте приготований матеріал і виберіть дошки з прямими волокнами і без сучків.
2
Виберіть підходящу для вуликів конструкцію. Розрізняють одностінні та двостінні вулики. Другий варіант краще підходить для зимівлі бджіл. Перебувати в двостінними вулику його мешканці можуть навіть під снігом. Складається звичайний вулик з корпусу, прибитого до нього денця, льотка, прилетной дошки, перегородки і пари діафрагм. Розміри внутрішнього простору вулика визначаються довжиною і шириною рамок, а також їх кількістю.
3
Передню і задню стінки вашого вулика виконайте подвійними, а бічні поверхні можуть бути одинарними. Найкраще для вулика підійдуть дошки товщиною 25 мм. Між стінками подвійний конструкції рекомендується залишити проміжок в 35-45 мм і заповнити його утеплювачем, наприклад ватою або клоччям.
4
На верхніх крайках по внутрішній стороні задньої і передньої стінок виконайте паз, щоб можна було повісити рамки. Передбачте всередині вулика глуху перегородку, щільно прилягає до стінок і до дна. Залежно від величини допоміжної і основний сімей перегородку можна зрушувати до однієї чи іншої сторони вулика.
5
Між дном і передньою стінкою вулика зробіть щілину, яка служитиме нижнім льотком. Щоб величину льотка можна було змінювати, підготуйте набір вкладишів-брусків. У верхній частині передньої стінки проробіть для вентиляції ще пару летков поменше.
6
У нижній частині вулика врівень з дном прикріпіть прилітну дошку шириною 75-90 мм. Ця дошка слугуватиме прибувають з видобутком бджолам своєрідною посадкової майданчиком.
7
Дах зробіть знімною або відкривається на петлях, прикріплених до передньої стінки вулика. Покрівля повинна мати невеликий нахил в сторону задньої стінки. Ні в якому разі не можна допускати, щоб вода з даху стікала на розташовану внизу прилітну дошку.
8
Встановіть у вуликах заздалегідь підготовлені рамки і покрийте їх зверху полотном. На зимовий період утеплите кожен вулик спеціальними подушечками, уклавши їх по торцях рамок. Така конструкція вуликів допоможе створити максимально комфортні умови для проживання бджіл.