Як підключити репозиторій.

Незважаючи на те що Windows є досить поширеною платформою, між тим вона не єдина. Популярністю користується і ОС Linux. Операційні системи на ядрі Linux мають свій плюс - не потрібно шукати програмне забезпечення, достатньо підключити репозиторій .
Вам знадобиться
  • Операційна система на платформі Linux.
Інструкція
1
Як відбувається встановлення програмного забезпечення під Windows? Ви відкриваєте браузер, шукаєте в пошуковій системі програму, переходите на офіційний сайт і завантажуєте на свій жорсткий диск. Якщо програма не має вільного доступу, вам доведеться заплатити за неї. У системах під управлінням Linux все значно простіше: підключаєте репозиторій , переходьте до «Центру додатків», вводите назву програми і натискаєте кнопку «Встановити». ПО розповсюджується безкоштовно, отже, ви можете відразу приступити до роботи.
2
Але що ж такий репозиторій ? По суті - це банк утиліт і програм різного типу, свого роду сервер зберігання. Коли вам потрібно встановити якусь програму, ви звертаєтеся до цього банку і отримуєте дистрибутив потрібного програми. Для кожної версії операційної системи Linux є свій репозиторій . За замовчуванням при установці системи репозиторії вже підключені.
3
Для підключення репозиторію скористайтеся апплетом Synaptic. Це програмне забезпечення розташовується, як правило, у вкладці «Система» загального меню. Кожна версія системи Linux індивідуальна і розташування загального меню може бути різним. Наприклад, в системах сімейства Alt - нижня рядок меню, а в сімействі Ubuntu навпаки - верхній рядок меню, розділ «Адміністрування».
4
Перед вами з'явиться вікно, в якому необхідно вказати пароль суперкористувача - аналог адміністратора в системах Windows. Зверніть увагу, що при введенні паролю потрібно вказати потрібну розкладку клавіатури, для її зміни, натисніть сполучення клавіш Ctrl + Shift або Alt + Ctrl. Після введення натисніть клавішу Enter або натисніть кнопку «ОК».
5
У головному вікні програми натисніть верхнє меню «Параметри» («Налаштування») і виберіть команду «Репозиторії». Перед вами з'явиться аплет, в якому будуть вказані всі активні або використовувані репозиторії. Тут вам необхідно відзначити потрібні репозиторії, поставивши галочки, або зняти позначки з невикористовуваних репозиторіїв. Назва практично кожного репозиторію відображає його зміст, наприклад, ppa.launchpad.net/mozillateam/firefox-stable містить firefox, тобто служить для установки цього браузера.
6
Для збереження змін після активації потрібних репозиторіїв натисніть кнопку «Створити» або «ОК». Тепер у вас є додаткові репозиторії, які дозволяють при виході більш свіжої версії програми виробляти автоматичне оновлення. Щоб отримати відомості про продукти в підключених доповненнях натисніть кнопку «Отримати відомості».
7
Щоб завантажити програму перейдіть до «Центру додатків» або до аплету «Менеджер оновлень». Натисніть кнопку «Перевірити», а потім «Встановити оновлення».