Як скласти кошторис на ремонт і будівництво.

Перед початком ремонтних або будівельних робіт кожен господар прораховує, яка сума знадобиться на ремонт або будівництво. Щоб отримати точну суму витрат, складають кошторис , в яку вносять всі витрати, пов'язані з майбутніми будівельними або ремонтними роботами.
Інструкція
1
Перед складанням кошторису на будівництво або ремонт зробіть огляд об'єкту і складіть список необхідних робіт.
2
Для складання кошторису відкрийте таблицю Excel, надайте графам наступні найменування: - роботи з ремонту (будівництва); - матеріали; - оплата робітникам (якщо вони будуть залучатися); - додаткові витрати.
3
У графі «роботи» розпишіть кожен пункт, які саме роботи будуть проводитися. Враховуйте все, починаючи від підготовчих і закінчуючи оздоблювальними роботами. Якщо будуть залучатися робітники, напишіть по пунктах, які саме роботи вони будуть виробляти. Наприклад, циклювання, фарбування, заміна вікон і т.д.
4
У графі «матеріали» вкажіть необхідні матеріали для кожного етапу робіт. Наприклад, шпалери, клей, лінолеум, паркет, цеглу, цемент і ін. Після того як ви докладно розписали ці пункти, приступайте до оцінки витрат по кожному з них. У кожній графі навпроти будівельного матеріалу заповніть приблизну кількість в штуках, метрах, кілограма і вкажіть вартість кожної позиції. Вартість будівельних матеріалів дізнайтеся в інтернеті на спеціальних сайтах, які спеціалізуються з продажу таких товарів.
5
Зразкові ціни на оплату робіт знайдіть на ринку праці вакансій, в оголошеннях. Врахуйте складність робіт і погодні умови, якщо робота проводиться на вулиці (оплата в такому випадку вище).
6
В графу «додаткові витрати» включите такі пункти, як доставка, вивантаження, вивіз будівельного сміття. По кожному пункту впишіть вартість (інформацію знайдіть в інтернеті або в спеціалізованих журналах). Порахуйте підсумкову суму витрат шляхом складання цифр з кожної графи. Це буде попередня сума витрат на будівництво або ремонт. З практики відомо, що в більшості випадків остаточна сума витрат буде більше на 10-15% відсотків.
Корисна порада
Таблицею Excel для складання кошторису використовують для дрібномасштабних будівництв або ремонтів. Складання кошторисів для будівництва великих об'єктів використовують спеціальні програми «Турбосметчік», «Експерт-Кошторис» та інші.