Як чорнити срібло. Як спаяти срібло самому.

Ювелірні сплави срібла мають бляклий колір. Вироби з такого металу швидко і некрасиво темніють, тому їх прийнято спочатку штучно чорнити, а потім полірувати. Чорніння маскує природний процес потемніння металу і надає прикрасі шарм старовини. Для чернения срібла ювеліри використовують спеціальні хімікати, купити які досить складно. Але можна використовувати доступні всім засоби: яйце, йод або аптечну сірчану мазь.
Вам знадобиться
 • Для чернения за допомогою яйця:
 • - яйце;
 • - пластикова ємність з кришкою (типу контейнера для заморозки);
 • - тонка волосінь (нитка або мотузка).
 • Чорніння йодом:
 • - йод;
 • - зубна паста;
 • - вовняна тканина.
 • Чорніння сірчаної маззю :
 • - 30-33% аптечна сірчана мазь;
 • - фен для волосся;
 • - шліфувальна шкурка для срібла.
Інструкція
1
Чорніння срібла за допомогою яйця. Добре почистіть срібний виріб. Зніміть з нього всі забруднення. Зваріть круто яйце, охолодіть і розріжте навпіл (чистити не обов'язково). Одного яйця достатньо для чорніння 3-4 виробів. Покладіть половинки яйця в ємність. Нанзайте (підвісьте) на волосінь або нитку срібний виріб, помістіть в ємність і герметично закрийте її кришкою. Перший результат чернения буде помітний хвилин через 20-30. Для рівномірного покриття час від часу повертайте виріб. Години через 3-4 на сріблі утворюється стійке чорно-коричневе покриття. Таким способом можна чорнити вироби з каменями, вони при цьому не темніють і не тьмяніють.
2
Чорніння срібла йодом. Срібний виріб очистіть від відбитків і забруднень і гарненько ватною паличкою або тампоном промажьте його йодом. Потім залиште срібло сушитися, найкраще на сонці. Коли виріб потемніє і остаточно висохне, візьміть зубну пасту, видавіть трохи на вовняну ганчірочку і починайте протирати срібло . Зубна паста замінює абразивний засіб, і там, де у вироби є опуклості, срібло заблищить, а в западинах збережеться чорніння. Потім добре промийте виріб і обсушіть чистою ганчіркою. Процедуру можна повторити до отримання потрібного кольору. Цей спосіб чернения підходить для рифлених виробів з малюнком і не годиться для плоских кілець і сережок.
3
Чорніння срібла сірчаної маззю. Ретельно промажте срібний виріб сірчаної маззю. Включіть фен для волосся і розігрійте склад до текучого стану. Коли він краплями буде переміщатися по металу, подивіться, який колір набуло срібло . Воно повинно бути однорідного чорно-фіолетового кольору. Фен вимкніть, срібний виріб вимийте з милом і обсушити. При необхідності процес чернения можна повторити. Щоб підкреслити рельєф прикраси, відполіруйте виріб щіткою або шліфувальною шкуркою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=sX_pB3wZaoU
Зверніть увагу
При чорніння сірчаної маззю не наносите на срібло велику кількість мазі і не грійте її довго феном, інакше срібло сильно потемніє. Якщо це сталося, срібний виріб треба вимочити в аміаку і відполірувати гумкою.
Корисна порада
Під час чернения срібла за допомогою яйця темний колір виріб набуває завдяки реакції сірководню з поверхнею прикраси, тому особливо важливо герметично закривати ємність, в якій відбувається процес