Як працювати з реєстром. Як працювати в реєстрі.

Реєстр операційної системи Windows використовується системними і прикладними програмами для зберігання власних налаштувань, а також для доступу до налаштувань використовуваних в процесі роботи інших програмних компонентів системи. Пошкодження збережених в тут даних може призвести як до дрібних збоїв у роботі окремих програм, так і до повної непрацездатності системи в цілому. Розробники ОС настійно рекомендують користувачам утримуватися від ручного втручання в реєстр, але іноді необхідність у цьому все ж виникає.
Інструкція
1
Використовуйте, якщо немає інших інструментів для роботи з реєстром , стандартний компонент ОС, автоматично встановлюється разом з інсталяцією самої системи. Називається він «Редактором реєстру», але через підвищеної небезпеки цього інструменту редагування системних даних ні в головному меню, ні на робочому столі, ні в Панелі керування або інших звичних місцях розміщення посилань на запуск програм ви його згадки не знайдете. У всіх сучасних версіях Windows відкрити його можна з використанням стандартного діалогу запуску програм - це маленьке віконце, яке викликається вибором в головному меню пункту «Виконати» або одночасним натисканням клавіш Win і R.
2
Наберіть в полі введення діалогу запуску програм назва виконуваного файлу редактора реєстру - regedit.exe. Розширення exe для системних файлів вказувати не обов'язково. Клацніть по кнопці OK або натисніть клавішу Enter і редактор реєстру буде запущений. Перше, що слід зробити після відкриття додатки - створити резервну копію поточного стану налаштувань. Це обов'язково треба зробити ще до початку внесення будь-яких змін в змінні реєстру, скориставшись пунктом «Експорт» у розділі «Файл» меню редактора.
3
Встановіть більш безпечне у використанні додаток, якщо не повністю впевнені у своїй підготовці для роботи з системним реєстром Windows. Використовуючи штатний редактор реєстру ви дієте як хірург - ніякої можливості скасувати випадкове зміна в цьому додатку не передбачено. Немає в ньому і звичного питання «Зберегти зміни?» - Всі ваші дії негайно відбиваються на змінних системного реєстру. Спробуйте використовувати аналогічні додатки з більш просунутою системою безпеки - наприклад, це може бути німецька програма RegAlyzer. Вона має мало відрізняється від стандартного, але має додаткові функції інтерфейс російською мовою, а безкоштовно завантажити програму можна з сайту виробника - http://safer-networking.org/ru/regalyzer.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=0LKsmkzEASE