Як проходить гра у волейбол.

Волейбол - рухома командна гра з м'ячем, в яку захоплююче гра ть як у спортзалі, так і на будь-якій відкритій площадці, де можна розтягнути сітку. Основні правила цієї гри сформувалися ближче до 1925 року.
Інструкція
1
Оберіть рівне простір розміром 18х9 м, поперек нього натягніть сітку на рівні 2,43 м для чоловіків і 2,24 м для жінок. У грі може брати участь від 6 до 14 осіб у кожній команді. Право першої подачі визначає жеребкування. М'яч перекидається через сітку до тих пір, поки не торкнеться поля команди-супротивника або до тих пір, поки хтось із гравців не допустить помилкового торкання по м'ячу. За перемогу в кожному розіграші перемогла команді зараховується очко. Коли право подачі переходить від однієї команди до іншої, гравці на полі міняються місцями за годинниковою стрілкою.
2
Подача здійснюється за задньою лінією поля. Не важливо, подаєте ви м'яч у стрибку чи ні, головне, не заступається за лінію. М'яч може торкнутися сітки, але не антен або їх уявного продовження. В іншому випадку очко зараховується противнику. Слідкуйте за тим, щоб м'яч не вилетів за межі ігрового поля, інакше очко дістанеться приймаючої команді. Якщо подача здійснюється одним і тим же гравцем два рази поспіль, то інші учасники гри не міняються місцями. На подачу м'яча відводиться 8 секунд.
3
Волейбол - гра в три торкання, тобто учасники приймаючої команди можуть передавати м'яч один одному на своїй території тільки три рази. М'яч можна відбити або «врятувати» будь-якою частиною тіла, але ні в якому разі його не можна затримувати. Блокуючі удари не входять в поняття «три торкання». Їх здійснюють гравці першої лінії, які знаходяться безпосередньо біля сітки. Найчастіше подача приймається гравцями задньої лінії. Під час розіграшу заборонено заступати на ігрове поле противника.
4
В кожній команді є гравець ліберо, який завжди знаходиться на задній лінії. Він одягнений у футболку, контрастуючу за кольором з одягом інших учасників його команди. Завдання цього гравця - приймати атакуючі удари супротивника і відскоки від блокових ударів. Але він не має права ні подавати, ні брати участь у подачі, ні блокувати. Ліберо може заміщати будь-якого гравця задньої лінії. В останні зміни правил від 2009 року зазначено, що на офіційних міжнародних змаганнях до складу команди повинні входити 14 гравців, 2 з них - ліберо.
5
Переможцем вважається команда, ви гра вшая 3 партії, які тривають до 25 очок. П'яту партію гра ют до 15 очок. Після кожної партії команди переходять на поле противника. У кожній партії після 8 і 16 очок команди йдуть на 60-секундний технічну перерву. Тренер може попросити тайм-аут двічі (30 сек) протягом однієї партії і провести до 6 замін.