Як збільшити гучність треку.

Найпростіший і доступний спосіб зміни гучності відтворюваного звуку - підкрутити регулятор в плеєрі. Проте якщо у вас в довільному порядку програються треки, зібрані з різних джерел і, як наслідок, різняться за якістю звуку, такий спосіб може виявитися досить виснажливим. Для того щоб не чіпати настройки плеєра, достатньо один раз обробити звук в аудіоредактор або за допомогою утиліти для корекції гучності.
Вам знадобиться
  • - програма MP3Gain;
  • - програма Adobe Audition;
  • - звукові файли.
Інструкція
1
Для зміни гучності одного файлу або декількох треків у форматі mp3 можна використовувати утиліту MP3Gain. Клікніть по кнопці «Додати файл» і виберіть треки, гучність яких вас не влаштовує.
2
Для збільшення гучності до значення за замовчуванням клікніть по кнопці «Тип трек». Якщо результат обробки все ще здається недостатньо гучним, клікніть по стрілці праворуч від кнопки «Тип трек» і виберіть опцію «Константа». Налаштуйте величину, на яку зміниться рівень гучності. Щоб змінити звук в обох каналах, зніміть галочку до чекбоксі «Застосувати тільки до одного каналу».
3
Якщо ви віддаєте перевагу більш детально контролювати параметри зміни звуку, або треки, гучність яких потрібно змінити, збережені в форматі, відмінному від mp3, завантажте звук в аудіоредактор Adobe Audition опцією Open з меню File.
4
Фільтри, призначені для корекції гучності, знаходяться в групі Amplitude меню Effects. Якщо вам потрібно змінити амплітуду сигналу на певну кількість одиниць, скористайтеся фільтром Amplify. Відкрийте вікно налаштувань фільтра, поставте галочку в чекбоксі Link Left and Right, щоб не міняти співвідношення гучності каналів треку, і посуньте будь-який з регуляторів параметра Gain вправо. Оцініть результат застосування налаштувань, включивши програвання файлу кнопкою Preview Play.
5
Непоганий ефект дає фільтр Normalize. У вікні налаштувань фільтра приберіть галочку з чекбокса Decibels format і введіть значення 100% в поле Normalize to. У цього фільтра немає функції превью, але результат застосування налаштувань ви можете почути, застосувавши нормалізацію і запустивши програвання треку. Фільтр Normalize дозволяє вводити величину нормалізації більше ста відсотків.
6
Multiband Compressor стискає динамічний діапазон файлу. Роботу з цим фільтром полегшує велика кількість пресетів, які можна вибирати із списку у верхній частині вікна налаштувань. Активізувавши один з пресетів, увімкніть відтворення кнопкою Preview. В процесі прослуховування можете змінити настройки або вибрати інший пресет щоб порівняти якість звуку.
7
Збережіть трек зі зміненою гучність ю опцією Save Copy As або Save As. Обидві опції можна знайти в меню File.