Як дізнатися комплектацію комп'ютера.

Зазвичай при придбанні в магазині настільного комп'ютера покупець погоджує з менеджером його комплектацію, а разом із зібраним апаратом отримує товарний чек. В цьому документі перераховані комплектуючі частини, з яких зібрано пристрій. Якщо у вас немає товарного чека, то і без нього можна дізнатися комплектацію комп'ютера не розбираючи його.
Інструкція
1
Виберіть для установки в систему будь-яку спеціалізовану програму, призначену для збору відомостей і контролю режимів роботи комп'ютерного «заліза». Операційна система теж має вбудовані компоненти, які можуть надати інформацію про комплектації, але кожна з таких утиліт має досить вузьку спеціалізацію - вам доведеться запускати і переглядати чимале число системних додатків, а потім зводити воєдино всі зібрані відомості. Спеціалізовані прикладні програми зроблять це за вас, доповнюючи зібрану інформацію даними власних вимірів параметрів комплектуючих пристроїв комп'ютера .
2
Завантажте та встановіть, наприклад, додаток Aida (http://aida64.com). Колишні версії цієї програми отримали вельми широку популярність під назвою Everest, а сьогодні Aida здатна впізнати більше 120000 встановлюваних в комп'ютери пристроїв. Після завантаження, установки і запуску програми ви побачите простий інтерфейс, схожий зі стандартним вікном Провідника Windows. Однак в лівому фреймі замість папок поміщені розкривані розділи меню програми.
3
Виберіть в меню розділ «Системна плата» і клікніть підрозділ з такою ж назвою. У правому фреймі цієї інформаційної сторінки вміщено повне найменування материнської плати, її ідентифікаційний номер, відомості про тип шини, оптимальною і реально використовуваної частоті, розміри плати, вбудованих пристроях, роз'ємах розширення тощо Крім того, тут же наведені посилання на сторінки завантаження драйверів та BIOS для цієї плати, а також на сторінки техпідтримки і завантаження оновлень фірми-виробника.
4
Таким же способом ви можете отримати в інших розділах меню додатка аналогічну інформацію щодо встановлених в комп'ютер відеокарти, мережевих пристроїв, жорстких дисків, інших пристроїв зберігання і зчитування інформації, підключеному зовнішньому периферійному обладнанні і т.д.